نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه اربعین فرصت مناسبی برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) است، گفت: دشمن امنیت و ثبات کشور را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: انسان متقی دوستدار اهل بیت است.

اربعین نشانه وحدت و اقتدار ادیان الهی بر محور امام حسین(ع) است

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در آستانه اربعین امام حسین(ع) هستیم، عنوان کرد: حماسه اربعین دارای ابعاد گسترده ای است که یکی از این ابعاد، بعد معرفتی و معرفت خدا، رسول خدا، امام و حجت خدا، حق و باطل و ... این حماسه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اربعین روز جدا شدن صف حق از باطل است و افرادی که در پیاده روی اربعین شرکت می کنند جزء صف حق و اهل حق هستند و در برابر اهل باطل که کینه اربعین را به دل دارند قرار دارند، بیان داشت: حضور میلیون ها انسان عاشق از بیش از ۴۰ کشور دنیا در کربلا نیز به بعد سیاسی اربعین اشاره می کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه این امر نشانه وحدت و اقتدار ادیان الهی بر محور امام حسین(ع) است، تصریح کرد: اقوام و ملل متعددی در این حماسه اربعین حضور پیدا می کنند و پیاده روی اربعین فرصت بسیار مناسبی برای خودسازی فردی، همدلی و انسجام اجتماعی، قدرت نمایی در برابر دشمنان و فرصتی برای معرفی مکتب اهل بیت به عنوان تنها مکتب نجات بخش در دنیا است.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه دنیا متوجه امام حسین(ع) شده است و خورشید درخشان عالم تاب شده است و این امر به برکت تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری در تشویق و ترغیب در حضور در پیاده روی اربعین است، گفت: امروز پیاده روی اربعین فرصتی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان است چرا که یکی از طرح های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی شیعه هراسی است و پیاده روی اربعین این توطئه را خنثی کرده است و نشان داده که شیعیان انسان های آزاده، عزتمند، شجاع، مهربان، همدل، همصدا و ... هستند.

دشمن امنیت و ثبات کشور را مورد هدف قرار داده است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین اثر گذار بوده است، بیان داشت: یکی از توطئه های دشمنان اختلاف افکنی میان شیعیان است و شیعیان باید مواظب باشند که مبادا با این توطئه بین آنها بدبینی ایجاد شود چرا که هر قدم، سخن و حرکتی که در جهت اختلاف افکنی میان شیعیان در پیاده روی اربعین برداشته شود کار استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه تروریستی میرجاوه و ربوده شدن تعدادی از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران به واسطه عوامل نفوذی، عنوان کرد: برای ما مهم است که بدانیم دشمنان ما مهم ترین دستاورد ما که همان امنیت و ثبات کشور بوده را هدف قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا مسئولان امنیتی باید بیشتر مراقبت و مواظبت کنند و هوشیاری بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: با این اقدام تروریستی دشمن می خواهد جنایاتی که خودشان مرتکب می شوند را سرپوش بگذارند و می خواستند جنایتی که آل سعود در کشتن «خاشقچی» مرتکب شدند را سرپوش بگذارند و این در حالیست که دنیا متوجه جنایات آل سعود شده و آن را محکوم می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تاکید کرد: انتظار از مسئولان این بوده به صورت جدی پیگیر باشند و دولت پاکستان را به ملزم به همکاری برای بازگرداندن مرزبانان جمهوری اسلامی ایران کنند.

دشمنان به دنبال سیاه نمایی و ارائه تصویر غلط از ایران هستند

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان جوان کشور، بیان داشت: سخنان مقام معظم رهبری یک طرف و اجتماع جمعیت فراوان نخبه در این دیدار در طرف دیگر موضوعیت داشت.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال سیاه نمایی و ارائه تصویر غلط از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: حضور میلیون ها جوان نخبه در صحنه تصویر واقعی ایران اسلامی است و این امر ندیشه های ایران را بازگو می کند و واقعیت های کشور را نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ایران اسلامی با داشتن جوانان مومن، انقلابی، ولایی و نخبه در حال پیشرفت است، افزود: ایران اسلامی به شجره طیبه ریشه دار تبدیل شده که هیچ تندبادی این درخت تنومند را از بین نمی برد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز مهم ترین کار دشمن انحراف افکار عمومی ایران و جهان برای ارائه تصویر غلط از ایران است، بیان داشت: حضور جوانان فراوان در دیدار با مقام معظم رهبری تصویر واقعی از ایران اسلامی را نشان داد و ابلاغ سند الگوی پیشرفت اسلامی و ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نشان داده که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رو به جلو حرکت می کند و آرمان، هدف و رسالت آن را نشان می دهد.

مسئولان نگذارند چرخ تولید در لرستان خاموش شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز صادرات، بیان داشت: این امر به معنی ارج قائل شدن برای کالای ایرانی است و باید از کالای داخلی حمایت و پشتیبانی کنیم، صادرات به تولید کننده و حمایت مسئولان بستگی دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به ظرفیت های متعدد استان لرستان در حوزه های مختلف، تصریح کرد: چقدر شرکت ها و مراکز تولیدی در استان وجود دارد؟ چقدر مورد حمایت قرار گرفته اند؟ مسئولان باید از تولید کنندگان پشتیبانی کنند و از مشکلات آنها گره گشایی کنند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به مشکلات سرمایه در گردش، قوانین و مقررات دست و پا گیر و ... برای واحدهای تولیدی لرستان، ادامه داد: مسئولان نباید بگذارند که تولید و چرخ تولید در استان خاموش شود و باید حمایت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز رحلت آیت الله مهدوی کنی اشاره کرد و گفت: ایشان فردی انقلابی و یار و یاور امام و مقام معظم رهبری بودند، ولایت پذیر بودند و افراط و تفریط در زندگی ایشان وجود نداشت و حرکت حول محور رهبری و قانون اساسی همواره تاکید داشتند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات