آیت‌الله میرعمادی مطرح کرد؛

امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه پیاده‌روی اربعین ترس به دل دشمنان انداخته است، گفت: رسانه‌های استکبار و غرب از کنار این رویداد فرهنگی بزرگ می‌گذرند و آن را سانسور می‌کنند.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) را به همه شما تسلیت می گویم.

پیاده روی اربعین بزرگترین رویداد فرهنگی جهان است

وی با بیان اینکه همانطور که می دانید در منابع دینی ما فقط برای امام حسین(ع) اربعین تعیین شده است،  برای پیامبر، فاطمه زهرا(س) یا امام علی(ع) اربعین نیست و فقط برای امام حسین(ع) اربعین تعیین شده است، تصریح کرد: شاید علت این امر به خاطر جنبه های دینی و سیاسی باشد؛ جنبه دینی برای این است که امام حسین با شهادت خود دین را زنده کرد، وقتی شهید شد با شهادتش دین زنده شد، حفظ شد.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه جنبه سیاسی اربعین هم به این جهت است که روز اربعین روز مقابله و رسوا کردن دشمنان خدا است، امام حسین شهید شد باید فرصتی باشد تا دشمنان خدا رسوا شوند، همین هم شد و امروز اربعین چقدر عظمت پیدا کرده است، افزود: ثواب پیاده روی اربعین جای خود، آنچه مهم است پیاده روی اربعین به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی جهان است.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: گرچه دشمنان نمی خواهند اربعین اهمیت پیدا کند به همین جهت می بینید که رسانه های استکبار و غرب از کنار این رویداد فرهنگی بزرگ می گذرند و سانسور می کنند؛ چون اربعین به ضرر استکبار جهانی است، اربعین رسوایی استکبار جهانی است.

وی با اشاره به اینکه اولین پیام پیاده روی اربعین این است که هدف اصلی امام حسین(ع) زنده است و آن هدف مبارزه با ظلم و ستم و استکبار بوده است، امروز اربعین روز مبارزه با استکبار شده است و اختصاص به شیعه هم ندارد، اهل سنت موکب می زنند، مسیحیان شرکت می کنند، غیرشیعه بیشتر حرکت می کنند، گفت: امروز هدف امام حسین زنده است و پیاده روی اربعین موجب تقویت روحیه انقلابی و مبارزه با ظلم و ستم است.

پیاده روی اربعین ترس به دل دشمنان انداخته

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه این پیاده روی اربعین امروز ترس به دل دشمنان انداخته است، یک اقتدار و اتحاد برای جهان اسلام شده است و ان شاء الله این حرکت ادامه می یابد تا زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) باشد، تصریح کرد: اول باید امام حسین(ع) جهانی شود تا حکومت جهانی فرزندش تحقق یابد.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: باید یادی کنیم از شهدای مدافع حرم، این پیاده روی اربعین مرهون خون شهدای مدافع حرم است، عزیزانی که داوطلبانه رفتند و تروریست ها را از نزدیکی حرم دور کردند، از کاظمین و سامرا دور کردند. امروز خیل عظیم مردم با امنیت کامل می روند زیارت می کنند و همان مسیرهایی که شهدا جان خود را تقدیم کردند امروز زائر ما از همان مسیر می رود.

شهید قاضی طباطبایی طلایه دار شهدای محراب

وی در بخش دیگری از سخنان خود به۱۰ آبان سالروز شهادت اولین شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی اشاره کرد و اظهار داشت: شهید قاضی طباطبایی طلایه دار شهدای محراب است، در دوران ستم شاهی یک عالم مجاهد، مبارز و غیور بود؛ چقدر زندان کشید و شکنجه شد، بعد از انقلاب هم در سنگر نماز جمعه قرار گرفت و خطبه های روشنگرانه اش جلوی منافقین و منحرفین را گرفت.

خطیب جمعه خرم آباد یادآور شد: تا زمانی که آیت الله قاضی طباطبایی زنده بود حزب خلق مسلمان و منافقین جرات عرض اندام نداشتند؛ خطابه های روشنگرانه ایشان معروف است.

آیت الله میرعمادی به ۸ آبان روز شهادت دانش آموز بسیجی شهید حسین فهمیده اشاره کرد و اظهار داشت: نوجوانان بسیجی امروز ما پرچم داران آینده نظام اسلامی هستند؛ همین بسیجیان جان بر کف که الگوی آن ها شهید فهمیده است امروز دارند با فراگیری معارف، تحصیل، رشد و پیشرفت آینده نظام اسلامی را تضمین می کنند.

وی تصریح کرد: امروز دانش آموزان بسیجی ما زمینه ساز پیشرفت آینده نظام اسلامی هستند.

سلسله مباحث پیرامون ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسئله ناکامی چهل ساله آمریکا در برابر انقلاب را در خطبه های نماز جمعه بررسی می کنیم، گفت: باید این ها را یادآور شویم؛ ۴۰ سال ایستادگی ملت ایران، پیروزی و موفقیت و چهل سال توطئه آمریکا و شکست پی در پی او را باید یادآور شویم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه الان چهل سال است آمریکا تلاش می کند ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهد، نظام را از بین ببرد و یا اگر نظام را از بین نبرد حداقل رفتار مسئولان نظام عوض شود و به سمت آمریکا تمایل یابد، تصریح کرد: امروز ایران تبدیل به درخت تنومندی شده که مانند سد آهنی در برابر توطئه آمریکا ایستاده است؛ برافراشته و سربلند است.

وی تاکید کرد: شعار مردم و حضور مردم در صحنه باعث ناکامی آمریکا است، در طول این ۴۰ سال آمریکا تمام توان خود را به کار برد تا بر سر راه انقلاب چالش ایجاد کند و نظام را دچار بحران کند اما به فضل الهی و مجاهدت جوانان ملت، ایران از تمام موانع، چالش ها و بحران های استکبار با سربلندی و پیروزی عبور کرده است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آمریکا در مدت این۴۰ سال تمام توان خود را به کار گرفت تا جلوی پیشرفت ایران را بگیرد، جلوی نفوذ ایران را بگیرد، ادامه داد: آمریکا این همه دلار خرج کرد و هزینه کرد اما ایران با سختی و مشقت پیشرفت های علمی، هسته ای، انرژی و ... را دارد؛ انقلاب صادر شده است و در دل ملت ها نفوذ دارد.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: ایران پوزه آمریکا را به خاک مالیده و ذلیل و خوار کرده است؛ امروز ایران در دل ملت های عراق، افغانستان، سوریه، لبنان و یمن و ملت های آزاده دنیا نفوذ دارد.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات