دلنوشتۀ دکتر ویسکرمی به مناسبت شهادت سید نور خدا موسوی؛

وجود همسری زینب وار در کنار چنان سرداری است که نیمۀ گمشدۀ یک جانباز می‌شود و این هنر انقلاب اسلامی بود که زنان ما را در چنین جایگاهی نشانید که به تعبیر امام راحل «دوش به دوش مردان و گاهی جلوتر از آنان»، به صف اصحاب اباعبدالله پیوستند.

به گزارش لرستان خبر، دکتر ویس کرمی به مناسبت  شهادت سید نور خدا موسوی دلنوشته ای منتشر کرد که به شرح زیر است:

بسمه تعالی

*مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلاً: «از میان مؤمنان مردانى هستند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند. برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [ همین ] انتظارند و [ هرگز عقیده خود را ] تبدیل نکردند .» (أحزاب، 23)

برادر عزیزمان «سید نور خدا موسوی» در شب رحلت جد بزرگوارش به ملکوت اعلی پیوست. نه شهادت امثال سید نور خدا  در این کشور تازگی دارد و نه رزمندگان و جانبازانی مانند یا شاید برتر از ایشان در این مرز و بوم، اندک هستند که صد البته همگی تاج سر ما هستند.

آنچه بنده را به نوشتن این دلنوشته‌ی کوتاه، ترغیب می کند این است که چرا سید نورخدا ، این همه برای ما عزیز است و تمام مردم ایران، او را می شناسند؟! 

جواب این سؤال آسان است: وجود همسری زینب وار در کنار چنان سرداری است که نیمۀ گمشدۀ یک جانباز می‌شود و این هنر انقلاب اسلامی بود که زنان ما را در چنین جایگاهی نشانید که به تعبیر امام راحل «دوش به دوش مردان و گاهی جلوتر از آنان»، به صف اصحاب اباعبدالله پیوستند.  

بر این باورم که اگر آن سید بزرگوار خودش هم زنده بود، به اندازه‌ی این ده سالِ جانبازی، نمی توانست بوی عطر ایثار و شهادت را در فضای کشور منشر سازد. در یک کلام، سید نور خدا هم  رزمنده و جانبازی بود مانند تمام جانبازان و رزمندگان دیگر! اما این  خواهر بزرگوارم سرکار خانم حافظی بود که  خودش و نعش بیجان سید را  به الگویی جاودانه برای جوانان ما تبدیل کرد. چه جوانانی که در اوج غرور جوانی، با افتخار به پرستاری از آن سید بزرگوار پرداختند...

اگر  زنان ایران و لرستان، به دنبال مصداق حقیقی «شیرزن مؤمن لرستانی» می گردند، همسر «سید نور خدا» را ببینند و ما به وجود چنین خواهری افتخار می کنیم. البته مراحل دشوارتری از مسیر نورانی ایثار و شهادت، پیش روی ایشان است که نیاز به بصیرت و صبر و خویشتنداری بیشتری دارد که به لطف خدا پیمودن آن، در حد توان و لیاقت ایشان است. 

سرزمین لرستان، همواره مملوّ از سردارانی مانند سید نورخدا و شیرزنان مؤمنی مانند همسر ایشان است و این اکسیر انقلاب اسلامی بود که شجاعت مرد و زن لرستانی را به آسمان پیوند زد و آن را به طلای شجاعت تبدیل نمود.

 ای کاش در معرفی سایر الگوهای ایثار و شهادت استان نیز، از همسر سید، الگو می گرفتیم و شهدا و سرداران لرستانی را بیشتر پاس می داشتیم و به نسل جوان معرفی می کردیم... و هنوز فرصت باقی است.

بنده از طرف بسیج جامعۀ پزشکی استان لرستان، شهادت این سید عزیز را به پیشگاه حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری و خانواده ایشان، تبریک و تسلیت عرض می کنم و دست تمام همکاران کادر درمانی را که در این ده سال، سراپا در خدمت آن جانباز عزیز بودند، می بوسم. اللّهم اجعل عواقب امورنا خیراً          

فقیر الی الله مهرداد ویس کرمی

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات