نماینده ولی فقیه در استان لرستان و جمعی از ائمه جمعه و مسئولان فرهنگی استان از نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد در تهران بازدید کردند.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام مهدوی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی لرستان، حجت الاسلام میناپور مدیریت محترم حوزه های علمیه لرستان، حجت الاسلام چراغی مدیر ستاد اقامه نماز لرستان، حجت الاسلام ارزنده امام جمعه شهرستان الیگودرز و حجت الاسلام حقیان امام جمعه دورود از نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد در تهران بازدید کردند.

photo_2018-11-22_17-52-58

بنا بر این گزارش، یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه ارائه دستاوردهای مرکز رسیدگی به امور مساجد در چهل سالگی انقلاب است.

ارائه الگوی یکپارچه مدیریت مسجد، انتقال دانش مدیریت مسجد به ائمه جماعات و کارگزاران مساجد و انتقال دانش و تجربیات ساماندهی مساجد به ائمه جمعه و نمایندگی‌های ولی فقیه در استان‌ها از دیگر اهداف این نمایشگاه است؛ لذا نمایندگی‌های ولی فقیه در استانها و تیم فرهنگی ایشان از مخاطبان اصلی این نمایشگاه هستند.

photo_2018-11-22_17-52-32

این نمایشگاه در پنج بخش مختلف برگزار می‌شود این بخش‌ها شامل بخش اول با عنوان «مبادی» با چهار قسمت؛ مسجد از نگاه رهبر حکیم و عالیقدر، پیشینه شناسی(مساجد فعال و تاثیرگذار از قبل انقلاب تا کنون، ائمه جماعات شاخص، شهدای محراب و ائمه جماعات شهید استان تهران و ...)، دشمن شناسی (حرکت دشمن علیه مساجد در طول تاریخ اسلام بخصوص در زمان معاصر) و مسئله شناسی نظام اسلامی و نقش مسجد در منظومه مسائل گفتمان انقلاب اسلامی است.

بخش دوم این نمایشگاه به آشنایی با مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران، تاریخچه تاسیس (نگاهی به حکم مقام معظم رهبری) به آیت الله مهدوی کنی چارت و شرح وظایف ارکان مرکز، ماموریت‌های ذاتی مرکز و برنامه‌های راهبردی (اول، دوم و سوم در یک نگاه) می‌پردازد.

photo_2018-11-22_17-53-11

 بخش سوم این نمایشگاه به برنامه راهبردی مرکز اختصاص دارد. راهبرد اول عبارت است از؛ توانمند سازی ائمه جماعات و کارگزاران مسجدی، طراحی و فرآیند جذب و استقرار، تکریم، رشد و آموزش، تامین و تولید محتوا و اساتید و فناوری توانمند سازی و آشنایی با سامانه جامع مساجد (سجم.)

 راهبرد دوم نیز با محوریت فرهنگ سازی به آشنایی با اسناد پشتیبان فرهنگ سازی (مسجد و کودک ونوجوان، مسجد و جوان، مسجد و بانوان و الگوی فرهنگ سازی)، آشنایی با فعالیت های مرکز در دهه تکریم و غبارروبی مساجد، آشنایی با اقدامات متناسب با روز جهانی مسجد و آشنایی با اقدامات فرهنگ ساز می‌پردازد.

photo_2018-11-22_17-52-47

 راهبرد سوم آشنایی با نظام حقوقی مساجد، آشنایی با نظام مهندسی مساجد، آشنایی با نظام مدیریت مالی‌ مساجد، آشنایی با الگوی گونه بندی و سطح بندی مساجد، آشنایی با الگوی رفع تعارضات و حل اختلاف مساجد، آشنایی با الگوی فعالیت‌های اجتماعی مساجد و آشنایی با نظام مدیریت فرهنگی مساجد، بخش‌های این راهبرد را تشکیل می‌دهند.

راهبرد چهارم بخش سوم این نمایشگاه هماهنگ سازی دستگاه‌ها را دربر دارد که شامل ارائه گزارش از تفاهم نامه‌های منعقد شده فیمابین مرکز و سایر دستگاه‌ها و نهادها، ارائه گزارش از مجوزهای اخذ شده از سوی مرکز جهت ارائه انواع خدمات به مخاطبان، الگوی تعاملات دستگاهی، می‌شود.

photo_2018-11-22_17-52-41

راهبرد پنجم این بخش به تعالی سازمانی اختصاص دارد که به آشنایی با اقدامات مرکز در راستای تعالی سازمانی می‌پردازد.

این نمایشگاه در تهران، بزرگراه رسالت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسینیه الزهراء(س) برپا شده است.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات