مراسم عمامه گذاری ۲۰ نفر از طلاب لرستان با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان و نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز پنجشنبه مراسم عمامه گذاری ۲۰ نفر از طلاب لرستان با حضور آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان، آیت الله هاشم نیازی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از روحانیون لرستان در بیت امام جمعه خرم آباد برگزار شد.

حجت الاسلام علی میناپور مدیر حوزه های علمیه لرستان در این مراسم با اشاره به اینکه لباس روحانیت و عمامه، نماد تبلیغ و ترویج مکتب اهل بیت است، اظهار داشت: امروز ۲۰ تن از شاگردان امام صادق(ع) مفتخر به لباس مقدس روحانیت می شوند.

 

2963420

وی با بیان اینکه امیدواریم قدر این فرصت را بدانند و شان و حرمت این لباس را حفظ کنند، تصریح کرد: لباس روحانیت بسیار لباس مقدسی است؛ خدای ناکرده مشاهده نشود عزیزی که انتظار ما این نیست وقتی لباس روحانیت بر تن ایشان می پوشند، بعد از یک ماه یا دو ماه آن حالت اول فراموش شود و حرمت لباس حفظ نشود.

مدیر حوزه های علمیه لرستان با تاکید بر اینکه برخی دو سال است پیگیر هستند ملبس به لباس روحانیت شوند، افزود: مراحل عمامه گذاری طولانی و سخت است، باید پایه پنجم طلبگی تکمیل شود، استعلامات صورت بگیرد، کارگاه های آموزشی برگزار شود، مصاحبه علمی و اخلاقی صورت بگیرد، حکم و مجوز از ستاد صادر شود و سپس طلاب ملبس می شوند؛ اینکه قدر ندانیم نهایت کم لطفی است.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات