با رونمایی از 10 پروژه دولت الکترونیک؛

استاندار لرستان گفت: از روز شنبه دریافت مدرک کاغذی از مراجعه کنندگان در ادارات لرستان ممنوع است.

به گزارش لرستان خبر، سیدموسی خادمی ظهر امروز در حاشیه رونمایی از 10 پروژه دولت الکترونیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از سیاست‌های اصلی دولت و رئیس‌جمهور بحث توسعه دولت الکترونیک در سطح کشور است که هر روز اقداماتی در این راستا انجام می‌شود اما برای رسیدن به نقطه اصلی آن هنوز جای کار دارد.

وی افزود: سعی شده در لرستان گام‌های خوبی در این راستا برداشته شود کمااینکه لرستان در خیلی از بحث‌های دولت الکترونیک به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

استاندار لرستان اظهار داشت: تعداد زیادی از سامانه‌های مربوط به دولت الکترونیک در لرستان راه‌اندازی شده و امروز هم 10 سامانه در این راستا رونمایی شد.

وی به بیان اهداف دولت الکترونیک اشاره و خاطرنشان کرد: مدیران را باید از این طریق به پاسخگوی وادار کرده و از طرفی شفافیت را ایجاد کنیم و از سوی دیگر باید از طریق هزینه‌ها را کاهش دهیم.

خادمی بیان کرد: دولت الکترونیک به افزایش رفاه عموی نیز کمک می‌کند و در هر حال این موضوع یک تجربه جهانی است.

وی یادآور شد: از امروز در کلیه ادارات به‌جز بانک‌ها که نیازمند مجوز بانک مرکزی است نباید از مراجعه‌کنندگان مدرک کاغذی اخذ شود و همه‌چیز به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود.

استاندار لرستان گفت: اگر در اداره‌ای از مراجعه‌کنندگان مدرک کاغذی و کپی مدارک خواستند شهروندان این موضوع را به استانداری اطلاع دهند تا پیگیری لازم صورت گیرد.

به گفته وی اخذ مدرک کاغذی از شهروندان در اداراتی که مجهز به ابزار و دستگاه‌های مربوط هستند تخلف محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع:فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات