لرستان خبر گزارش می‌دهد؛

فرماندار ازنا عنوان کرد: مرحوم مهدوی دومین شهروند ازنایی است که با اهدای اعضای بدنش به بیماران نیازمند جان دوباره بخشید.

به گزارش لرستان خبر، اسدعبداللهی اظهار داشت: مرحوم علی‌محمد مهدوی شهروند ازنایی کارگر فصلی بوده که برای امرارمعاش در شیراز مشغول به کار بوده است.

 

 

وی افزود: مرحوم مهدوی 41 ساله در اواخر سال 93 دچار عارضه مغزی می‌شود که با اعلام رضایت خانواده آن مرحوم اعضای بدنش به شش نفر اهداء شد.

 

 

فرماندار ازنا عنوان کرد: مرحوم مهدوی دومین شهروند ازنایی است که با اهدای اعضای بدنش به بیماران نیازمند جان دوباره بخشید.

 

وی بیان کرد: قبل از مرحوم مهدوی خانم خدابخشی از دیگر شهروندان ازنایی نیز در سال 93 دچار عارضه مغزی شد که در بیمارستان امام خمینی تهران اعضای بدنش به پنج نفر بخشیده شد.

 

 

بعد از صحبت‌های فرماندار ازنا شماره تماس منزل مرحوم خدابخشی را پیداکرده و با خانواده وی نیز تماس گرفتیم.

 

 

صفرعلی مهدوی برادر مرحوم علی‌محمد مهدوی اظهار داشت: علی‌محمد سرامیک کار بود و برای کارش به شیراز رفته بود که یک روز در حین کار به دلیل سردرد بی‌هوش می‌شود و او را به بیمارستان نمازی شیراز می‌رسانند.

 

وی افزود: جواب سی‌تی‌اسکن علی‌محمد نشان می‌دهد که او دچار پارگی عروق شده است؛ برادرم پس از عمل جراحی حدود 12‌روز سطح هوشیاری خوبی داشت به‌طوری‌که بعد از 12‌روز دو روز آخر به هوش آمده بود و هیچ‌گونه مشکل خاصی نداشت.

 

برادر مرحوم عنوان کرد: مرحوم علی‌محمد مهدوی روز دهم فروردین به خاطر تورم مغز دچار مرگ مغزی شد.

 

وی در رابطه با اهداء اعضای مرحوم علی‌محمد مهدوی بیان کرد: بعد از اعلام خبر مرگ مغزی شدن برادرم این خبر طی تماسی با پدرم اطلاع داده شد و پس‌ازاین رضایت پدر این موضوع را به کادر پزشکی بیمارستان نمازی شیراز اطلاع دادیم.

 

مهدوی تصریح کرد: کادر پزشکی بیمارستان پس از استقبال از این موضوع و ادای احترام به خانواده مرحوم برای اهدای اعضای بدنش اقدام کردند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: مرحوم علی‌محمد مهدوی متأهل و 41‌سال سن داشت و در روزی که تولدش بود دار فانی را وداع گفت.

 

 

برادر مرحوم با اظهار گلایه از رسانه‌های شیراز گفت: اقدام به اهدای عضو برای ما مهم‌تر از هر چیز بود و ما به هیچ‌چیز چشم‌داشتی نداشته‌ایم، اما برخی رسانه‌های استان فارس زادگاه برادرم را به‌اشتباه شیراز درج کردند که امیدواریم این اقدام سهوی بوده و ازاینجا اعلام می‌کنم که ایشان اصالتاً ازنایی و از خطه ولایتمدار استان لرستان بوده است.

 

 

وی اهدا عضو را اقدامی الهی جهت زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند دانست و اظهار داشت: در این زمینه اهداء عضو در قرآن و احادیث به‌صراحت آمده هرکس نفسی به دیگران ببخشد به‌منزله این است که جامعه‌ای را نجات داده است.

 

 

مهدوی افزود: این کار قرآنی باید در جامعه نهادینه شود و بافرهنگ سازی اهداء اعضای بدن به بیماران نیازمند زندگی دوباره ببخشیم.

 

 

وی عنوان کرد: در بحث ایثار یکی برای دفاع از آب‌وخاک جان خود را ایثار می‌کند و دیگری برای کمک به هم نوع، بنابراین خوب است فرهنگ اهداء عضو در لرستان نهادینه شود تا دیگران بتوانند از این موهبت الهی استفاده کنند.منبع:تسنیم

 

انتهای ‍پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات