برای نخستین بار در ایران؛

گروه صنعتی ایران خودرو برای اولین بار درتاریخ صنعت ایران، ازفناوری «واقعیت افزوده» درتبلیغات خود استفاده می کند که براساس آن امکان نمایش محصولات به شکل سه بعدی در گوشی های هوشمند تلفن همراه و تبلت ها فراهم می آید.

علی مصریان مدیرارتباطات و امور بین الملل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: فناوری « واقعیت افزوده» به زودی در تبلیغات خودروی رانا عرضه خواهد شد و در ادامه نیز سایر محصولات ایران خودرو توسط این فناوری معرفی خواهند شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل گروه صنعتی ایران خودرو در تشریح جزئیات بیشتری از این فناوری اظهار کرد: با استفاده از فناوری Augmented Reality می توان یک جسم با حالت مجازی را از دریچه دوربین گوشی تلفن همراه یا تبلت به حالت واقعی در آورد و به نوعی ماکتی از آن را در اختیار داشت.

وی افزود: برای استفاده از این فناوری، نرم افزار مخصوص آن به صورت رایگان روی گوشی تلفن همراه یا تبلت نصب خواهد شد؛ پس از آن چنانچه کابر تصویر محصولات ایران خودرو روی بروشور، کاتالوگ، روزنامه و بیلبرد ها را روبروی لنز دستگاه خود قرار دهد، نرم افزار پس از شناسایی تصویر، ماکت سه بعدی از خودرو ارائه خواهد کرد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: درگام نخست اجرای این نرم افزار، کاربران می توانند نمای بیرونی خودرو را از زوایای مختلف مشاهده و رنگ های متنوع را برای محصول مورد نظر آزمایش کنند؛ درفازبعدی نیز کاربر می تواند نمای داخلی محصولات را به صورت سه بعدی مشاهده کند.

مصریان اظهار کرد: این فناوری در دنیا سابقه ای یک و نیم ساله داشته و توسط شرکت های مطرح خودروسازی دنیا مانند بنز، فولکس واگن و ولوو به کار گرفته شده است، اما در ایران برای نخستین بار مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد با استفاده از این فناوری که حاصل ترکیبی از تکنیک های تبلیغات و فناوری های نوین است، هموطنان بتوانند با آگاهی و اشراف بیشتر خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات