وزیر اقتصاد در مورد احتمال تغییر نرخ سود بانکی در سال جاری گفت: جمع بندی که اعضای شورای پول و اعتبار داشتند این بود که نیازی به تغییر نرخ سود بانکی نیست.

  سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد امروز در حاشیه هفتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به وضعیت فعلی بازار سرمایه این نهاد یکی از موفق ترین بخش ها در عرصه اقتصادی کشور است.

وی ادامه داد: در آغاز این دولت ارزش بازار حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان بود که در حال حاضر چند برابر افزایش یافته و به حدود ۲۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: امروز در کنار بورس اوراق بهادار شرکت فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی راه اندازی شده که با این اقدام ها بازار سرمایه به تدریج در ایران جایگاه مناسب خود را به دست خواهد آورد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد تغییر سیاست های ارزی گفت: هیچ تغییر جدیدی در بازار ارز در راه نیست.

حسینی در مورد نرخ سود بانکی گفت: جمع بندی جلسه ای که اعضای شورای پول و اعتبار داشتند این بود که نیازی به تغییر نرخ سود بانکی نیست.

حسینی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه اگر شما ۵۰ میلیون تومان داشتید، در کدام بخش سرمایه گذاری می کردید؟ گفت: واقعا اگر بخواهم چنین کاری انجام دهم حتما با چند کارگزاری برای خرید سهام در بازار سرمایه مشورت می کردم؛ در حال حاضر بنده ۵۰ میلیون تومان دارم، اما با توجه به اینکه اطلاعات زیادی از وضعیت سهام این شرکت ها در اختیار من قرار دارد، فعلا در بورس سرمایه گذاری نمی کنم.

وی در مورد تک نرخی شدن ارز و احتمال تغییر سیاست های ارزی تأکید کرد: تغییر سیاست ارزی را در دستور کار نداریم و همان روال گذشته را در بازار ارز دنبال می کنیم و در صورتی قانون جدید تصویب شود آن را اجرا می کنیم.

وزیر اقتصاد در مورد اصلاحات کمیسیون تلفیق در بودجه سال ۹۲ گفت: برخی مصوبات کمیسیون مانند کاهش منابع سازمان هدفمندی یارانه ها در روند کار مشکل ایجاد می کند و قطعا این مصوبات قابل اجرا نیست و از نمایندگان تقاضا می کنم چیزی را تصویب کنند که در عمل امکان اجرای آن وجود داشته باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات