عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران از ارسال نامه ای به کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص پیگیری همسان سازی مالیات کارگران خبر داد.

حسین حبیبی اظهار کرد: سال گذشته طی مکاتباتی که با مجلس صورت دادیم موضوع معافیت کارگران از پرداخت مالیات را مطرح کردیم که آن زمان به دلیل بار مالی مورد ایراد واقع شد با این حال در جلسات مربوط به کمیته دستمزد این مساله را پیگیری می کردیم.

وی افزود: طی دو هفته قبل نیز مجددا نامه ای به کمیسیون اجتماعی مجلس ارسال کردیم و در آن موضوع همسان سازی مالیات کارگران و معافیت از پرداخت مالیات را خواستار شدیم.

به گفته حبیبی پیشنهاد معافیت مالیاتی کارگران در پی افزایش تورم و هزینه ها مطرح شد تا به این طریق ضمن تامین معیشت خانوارهای کارگری، مالیات حقوق کارگران با کارمندان دولت یکسان شود.

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در ادامه درباره آخرین اخبار از پرونده شکایت کارگران به دیوان عدالت گفت: پرونده همچنان در مرحله پیگیری است و با ارسال آن به وزارت کار منتظر پاسخ وزارت کار هستیم.

وی درباره تشکیل جلسه بررسی افزایش حق مسکن و خواربار کارگران نیز گفت: با وجود آنکه قرار بود تا جلسه نهایی در خصوص افزایش حق مسکن و خواربار کارگران هرچه سریع تر تشکیل شود و وزیر کار هم از برگزاری آن در هفته آخر اردیبهشت ماه خبر داده بود اما تا این لحظه خبری نیست و همچنان پیگیر تشکیل جلسه و اعمال افزایش هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات