رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر اینکه تمامی کارت های کرایه ای بنزین و گازوئیل تا پایان فروردین ماه سال ۹۲ می سوزد، اعلام کرد: فعلا هیچ سناریویی برای افزایش قیمت یا تغییر سهمیه های بنزین خودروها در دولت نهایی نشده است.

سیدمجتبی شفیعی با رد ادعای برخی مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مبنی بر نبود کارتهای سوخت کرایه ای، گفت: پایش و رصد تراکنش کارت های هوشمند سوخت نشان می دهد که تراکنش برداشت بنزین و گازوئیل نیمه یارانه ای و آزاد برخی از کارت های سوخت غیر واقعی و غیر طبیعی بوده است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه برخی از کارتهای هوشمند بنزین و گازوئیل توسط افراد سودجو کرایه داده می شود، تصریح کرد: افزایش تعداد کارت های اجاره ای بنزین و گازوئیل حتی منجر به افزایش مصرف این فرآورده های نفتی در برخی از استان های کشور و به ویژه شهرهای مرزی شده است.

این عضو کابینه دولت دهم با یادآوری اینکه اخیرا سامانه ای برای رصد و پایش بیشتر کارت های هوشمند سوخت طراحی و راه اندازی شده است، بیان کرد: آن دسته از کارت های سوختی که مصرف سوخت و تراکنش های کاذب داشته باشند با راه اندازی این سامانه جدید شناسایی خواهند شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه امیدواریم که با تذکر مسئولان مختلف شاهد اجاره کارت های سوخت نباشیم، یادآور شد: با این وجود، از اواخر فروردین ماه سال آینده تمامی کارت های سوخت کرایه ای باطل خواهد شد.

شفیعی همچنین در خصوص آخرین وضعیت افزایش قیمت یا تغییر سهمیه های بنزین برای سال آینده، توضیح داد: هنوز هیچ سناریویی برای افزایش قیمت و یا تغییر سهمیه های بنزین در دولت نهایی نشده است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با بیان اینکه فعلا تغییرات بنزینی مطرح شده در حد گمانه زنی است، خاطرنشان کرد: در صورت هر گونه تغییر در قیمت و یا نظام سهمیه بندی بنزین، ستاد سوخت اطلاع رسانی خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات