معاون وزیر صنعت:

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از این پس حبوبات که در گروه ۱۰ وارداتی جای داشت به گروه ۹ آمده و با ارز مبادله ای وارد می شود.

حسن رادمرد با اشاره به بررسی وضعیت حبوبات گفت: در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران حجم خوبی از انوع حبوبات را وارد کشور کرده که از هفته آینده عرضه و توزیع آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: کالاهایی مانند گوشت قرمز، روغن نباتی و شکر از هفته گذشته روند کاهشی قیمت ر ا پشت سر گذاشته اند.

به گفته رادمرد، حدود ۲۰۰ هزار تن شکر و ۱۰۰ هزار تن روغن نباتی در شبکه های توزیعی قرار گرفت که این اقدام حاکی از تعادل مناسب و پاسخ دهی به نیاز مردم خواهد بود.

رادمرد تعاملات انجام شده به منظور تامین نهاده های تولید برای صنعت دامپروری، دامداری ها و مرغداری ها را از دیگر مواردی دانست که در این جلسه مطرح و مقرر شد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری شرکت پشیبانی امور دام، قیمت گذاری و توزیع نهاده های تولید را با جدیت بیشتری دنبال و در اختیار دامداران و مرغداری ها قرار دهند.

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بنا به دستور دولت، ارز مرجع برای کالاهای اساسی و کالاهای استراتژیک ارز مرجع تخصیص خواهد یافت و در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را وارد کشور می کنند.

رادمرد در پاسخ به این سوال که چه راه حلی برای قیمت برخی کالاهایی که به بهانه حذف ارز مرجع بالا رفته اما پایین نیامده است اظهار کرد: کنترل و پایش بازار در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری باید مورد توجه قرار گیرد تا با افزایش کاذب قیمت ها مواجه نشویم.

وی یادآور شد: قیمت روغن دراین روزها با کاهش ۱۰ درصدی مواجه شده است. در حال حاضر ۷۰ درصد واردات روغن با ا رز مرجع و حدود ۳۰ درصد ارز مبادله ای انجام می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرای طرح های رحمت (ماه رجب) و ضیافت (ماه رمضان) را در تعادل قیمت ها و جلوگیری از روند افزایشی آنها موثر دانست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات