دبیر انجمن قطعه سازان با بیان اینکه اجرای مصوبه دولت برای تولید خودرو با استاندارد یورو ۴ و با دو ایربگ از ابتدای تیرماه امکان پذیر نیست، گفت: این مصوبه در صورتی قابل اجرا است که قطعات لازم برای تولید و سوخت مناسب تأمین شود.

  ساسان قربانی، اظهار داشت: تولید خودرو با استاندارد یورو ۴ به دلیل مشکل تأمین قطعات و همچنین محدودیت عرضه بنزین یورو ۴ از ابتدای تیرماه امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه تولید خودرو با استاندارد یورو ۴ در شرایط فعلی به صورت محدود امکان پذیر است، تصریح کرد: تولید انبوه این خودروها امکان پذیر نیست زیرا برای این تولید باید برنامه ریزی مشخصی صورت گیرد و در این جهت باید مشخص باشد که توزیع بنزین و همچنین تأمین قطعات به چه صورت انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان کنترلی بر پارامترهای تولید ندارند و در واقع بستر لازم برای تولید خودرو با استاندارد یورو ۴ و یا با دو ایربگ فراهم نیست.

قربانی با اشاره به آمادگی صنعت قطعه سازی و خودروسازی برای تولید محدود خودرو با استاندارد یورو ۴، گفت: تولید انبوه این نوع خودروها نیازمند یک برنامه ریزی مشخص است و محدودیت ها در تأمین قطعه و سوخت باید برطرف شود.

* قطعات لازم برای تولید ایربگ به اندازه کافی وارد نشد

به گفته وی، در تأمین ایربگ نیز مشکلاتی وجود دارد و محدودیت های تأمین ارز باعث شده تا واردات قطعات لازم برای تولید ایربگ با مشکل همراه باشد به همین دلیل واردات قطعه برای تولید ایربگ به میزان لازم صورت نگرفته است.

دبیر انجمن قطعه سازان افزود: مصوبه دولت برای تولید خودرو با دو ایربگ از ابتدای تیرماه قابل اجرا نیست، زیرا قطعات لازم برای تولید ایربگ به کشور وارد نشده است.

* نامه قطعه سازان به رئیس جمهور منتخب

وی در ادامه از نامه قطعه سازان به رئیس جمهور منتخب خبر داد و گفت: در این نامه در مورد مشکلات و مسائل صنعت قطعه سازی بحث هایی را مطرح و در آن اعلام آمادگی کرده ایم که در صورت فراهم شدن زمینه مناسب امکان حل این مشکلات با همکاری قطعه سازان وجود خواهد داشت.

قربانی تأکید کرد: با اجبار نمی توان تولیدی را تغییر داد بلکه باید زمینه لازم برای افزایش کیفیت تولیدات فراهم شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات