مدیرکل ثبت اسناد استان تهران اعلام کرد: آمار ها نشان می دهد در سال گذشته در بخش معاملات اموال منقول ماهانه ۷۵۵ هزار سند ثبت شده که بیشترین آن خودرو بوده است.

سید صادق سعادتیان در مورد آمار پلاک های بازداشت شده از سوی ثبت استان تهران گفت: معمولا درخواست بازداشت سند بیشتر به دلیل بدهیهای بانکی و یا ضمانت برای آزادی افراد از بازداشت و زندان است که در سال گذشته حدود ۵۸ هزار پلاک بازداشتی داشتیم.

وی در مورد آخرین وضعیت آمار معاملات منقول و غیرمنقول در ادارت ثبت استان گفت: در سال ۹۱ در بخش اموال منقول مانند خودرو بیش از ۷۵۵ هزار سند ثبت شده و در بخش اسناد غیرمنقول این عدد ۳۹۲ هزار را نشان می دهد.

مدیرکل ثبت استان تهران در پاسخ به اینکه چندی پیش شنیده شده ماموران با شکایت سازمان ثبت قصد بیرون انداختن شما را از ساختمان داشتند گفت: این طور نبوده ولی ساختمان اداره کل ثبت برای اوقاف است و ما ماهانه ۴۸ میلیون تومان کرایه می دهیم. این در حالی است که باید مکان مهمی مانند ادارت ثبت که وظیفه نگهداری و مدیریت اسناد تهران را بر عهده دارد در بهترین و امن ترین مکان مستقر باشد که این بر عهده دولت است چرا که بخش مهمی از این اسناد دولتی است.

سعادتیان از کسری بودجه این اداره هم گلایه کرد و گفت: بودجه این اداره سالانه ۲۴ میلیارد تومان است که سال گذشته ۹ میلیارد تومان کسری بودجه داشتیم هر چند سازمان ثبت تمام توان خود را برای تامین بودجه تهران به کار برده ولی کمبود بودجه خود سازمان ثبت و قوه قضائیه دلیل این مشکلات است.

مدیرکل ثبت استان تهران اظهار داشت: در سه ماهه سال جاری توانسته ایم تمامی استعلامات را به صورت آن لاین انجام دهیم و از مصرف ۱۲۹ هزار کاغذ، آلودگی هوا و تردد شهروندان جلوگیری کنیم.

همچنین در سال گذشته ۴۳۹ هزار سند در سال گذشته در تهران صادر شد که این آمار در ۲ ماهه سال جاری ۴۹ هزار سند بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات