مدیر کل دفترروابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت با تشریح فرایند قیمت گذاری اینترنت کشور سهم این شرکت درقیمت خدمات ADSL را یازده درصد اعلام کرد.

مهدی خدایی با اشاره به اینکه تعرفه تمامی خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت براساس نرخ تعیین شده کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت می گیرد، اجاره ماهیانه هر STM۱ سرویس اینترنت که معادلMBP ۱۵۵ است را ۵/۳۷ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: با تخفیف ۲۰ درصدی که برای شرکتهای ارایه دهنده خدمات ADSL اعمال می شود، هر STM۱ به آنان ۳۰ میلیون تومان واگذار می شود.

خدایی تصریح کرد: با توجه به این تعرفه، سهم اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت در قیمت هر خط ADSL با سرعت K ۲۵۶ و با درنظر گرفتن ضریب اشتراک یک به ۱۰ که براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای سرویسهای نامحدود اجرا می شود، حدود ۴،۸۴۰ تومان است.

وی توضیح داد: مقایسه تعرفه یاد شده با قیمت شرکتهای واگذار کننده سرویس ADSL با همین سرعت، بیانگر اختلاف زیادی (بیش از ۹ برابر) است.

مدیر کل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: با محاسبه سهم قیمت اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت از هزینه پرداختی کاربران انتهایی به عدد ۱۱ درصد می رسیم. به عبارتی هرگونه تغییر در قیمت اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت، تنها حدود ۱۱درصد در هزینه پرداختی کاربران انتهایی موثر است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات