مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شد، گفت: اقدامات خوبی در راستای ورود سهام عدالتی ها به بورس انجام شده است و در آینده شاهد اولین عرضه شرکت سرمایه گذاری استانی خواهیم بود.

امیر هامونی با اعلام این خبر که دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شده است، گفت: اقدامات و بسترسازی مناسب در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کارشناسان بر روی ETF ها (صندوق های قابل واگذاری در بورس) هم نظر دارند و سهام عدالت نیز بر مبنای دستورالعمل نهایی شده در بورس قابل معامله خواهد بود.

وی با بیان اینکه اقدامات فراوانی هم کارشناسان فرابورس بر روی صندوق های قابل معامله انجام داده اند، گفت: چون مخاطب های صندوق های قابل معامله، بیشتر غیر حرفه ای ها هستند که با شناساندن این صندوق ها به نتایج خوبی می رسیم.

وی افزود: برای معارفه صندوق های قابل معامله تا دو هفته آینده نیز افتتاحیه ای برگزار خواهیم کرد.

شرکت های مشمول سهام عدالت ارزشمندی بالایی نسبت به دیگر شرکت ها دارند و به گفته مدیرعامل سابق کارگزاری سهام عدالت ارزش آن از ۵/۲ برابر نیز فراتر رفته است.

بنابراین گزارش درباره ورود یک باره ۴۵ میلیون نفر به بورس در شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز بسترها فراهم شده و این شرکت از آمادگی برای ورود این حجم از افراد به بورس خبر داده بود.

همچنین در این زمینه سلطانی نژاد مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی خواستار اطلاع رسانی شفاف درباره ارزشمندی سهام عدالت شده بود تا در آینده افراد سودجو وارد این جریان نشوند.

یادآور می شود، پیش از این حسن محمد تبار معاون سازمان خصوصی سازی در گفت گو با خبرگزاری فارس گفته بود: برگه های یک میلیون تومانی سهام عدالت به ۱۰ هزار سهم ۱۰۰ تومانی تبدیل می شوند و بستگی به اینکه چه تعداد از این برگه ها آزاد می شوند در بورس برای کشف قیمت عرضه می شود و ممکن است سهم ۱۰۰ تومانی به قیمت بالاتر عرضه شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات