رییس شورای رقابت با بیان این که به نعمت زاده اطلاعات غلط داده اند گفت: از مرد با تجربه ای مانند ایشان بعید است چنین اظهاراتی انجام دهند.

  جمشید پژویان تصریح کرد: من برای آقای نعمت زاده به عنوان فردی با تجربه، قانون مدار و آشنا با اختیارات خود احترام بسیاری قائلم اما احساس می کنم به ایشان اطلاعات غلطی ارائه می کنند و ایشان را تحت فشار گذاشته اند. مشخص نیست بازار خودرو برای بعضی افراد چه سودی دارد که در دولت های مختلف این جوها را علیه شورای رقابت به راه می اندازند.

وی با بیان این که محدود کردن اختیارات شورای رقابت توسط یک وزارتخانه قابل اجرا شدن نیست، تاکید کرد: شورای رقابت یک نهاد فرا قوه ای است که مسوولیت ها و اختیاراتش در قوانین مختلف به وضوح ارائه شده است. اساسا تعریف این اختیارات از سوی یک مرجع غیر مرتبط با این حوزه قانونی نیست و وجاهتی ندارد.

رییس شورای رقابت اضافه کرد: همچنین تعریف از بازارهای انحصاری نیز باید همان باشد که در قانون آمده است در نص صریح برنامه پنجم توسعه داریم که بازار خودرو جزو بازارهای انحصاری است به این دلیل نمی توان تعریف آن را خارج از قانون تغییر داد من به همین دلیل از صحبت های جناب نعمت زاده تعجب کردم که ایشان با تجربه چندین ساله خود مستحضر هستند که تغییر قانون به این راحتی نیست و این مسئله از اختیارات وزیر صنعت، معدن و تجارت به حساب نمی آید.

پژویان درباره سرنوشت شورای رقابت در دولت یازدهم نیز اظهار کرد: شورای رقابت نهادی نیست که توسط قوه مجریه تحت تاثیر قرار بگیرد این شورا در قانون اختیارات، وظایف و مسوولیت های خود را شناخته و بر مبنای آن عمل می کند اما بنده به عنوان رییس مرکز ملی رقابت مستقیما زیر نظر رییس جمهور فعالیت می کنم و در آینده نزدیک با جناب آقای دکتر روحانی دیدار خواهم داشت تا ضمن ارائه گزارش از عملکرد مرکز تاکنون راجع به آینده مرکز نیز با ایشان صحبت داشته باشم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی با شعار اعتدال و قانون روی کار آمده است و مشخص است که از این دولت نمی توان انتظار بی قانونی داشت. به همین دلیل بنده به آینده بسیار امیدوارم و انتظار دارم در صحبت هایی که در آینده با مسوولان دولت خواهم داشت نسبت به آینده تصمیم گیری های مناسبی صورت گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات