مدیرعامل بیمه البرز با اشاره به انتخاب خود به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی از سوی وزیر اقتصاد، گفت: با توجه به اینکه آقای طیب نیا بر پذیرش این سمت تاکید داشته و تکلیف کردند، بنده این مسئولیت را پذیرفتم.

محمدابراهیم امین در مورد انتصاب به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی، اظهارداشت: در ابتدا آقای طیب نیا به بنده این سمت را پیشنهاد کردند اما از پذیرش آن امتناع کردم.

وی افزود: با توجه به اینکه وزیر اقتصاد بر پذیرش این سمت بر بنده تاکید داشته و تکلیف کردند، بنده این مسئولیت را پذیرفتم.

امین در پاسخ به این سوال که اولویت های کاری شما در بیمه مرکزی چیست، گفت: پس از آنکه حکم رئیس کل بیمه مرکزی اعلام شد، بنده اولویت های کاری و برنامه های خود را اعلام می کنم.

گفتنی است حکم انتصاب محمدابراهیم امین بعنوان رئیس کل بیمه مرکزی شنبه اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، محمدابراهیم امین در سال ۱۳۲۹ متولد شهر بیرجند، لیسانس اقتصاد از دانشگاه شیراز، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه « نورثروپ» و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه کلرمونت آمریکا اخذ کرده است.

مهمترین سوابق وی مدیرکل دفتر امور بازرگانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، عضویت در هیات مدیره و معاونت طرح و برنامه بیمه ایران و مدیرعاملی بیمه البرز از سال ۸۳ تا به امروز بوده و همچنین مشاور رئیس کل بیمه مرکزی در زمان ریاست فرشباف از دیگر تجربیات کاری او به شمار می رود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات