معاون بازسازی بنیاد مسکن با اشاره به این که پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی تسهیلات مسکن روستایی به شورای عالی مسکن ارائه شده است، گفت: به طور قطع امسال مبلغ وام مذکور از ۱۲.۵ میلیون تومان به ۱۶ میلیون تومان افزایش می یابد.

به گزارش افکارنیوز ، عزیزالله مهدیان  تصریح کرد: بر اساس مصوبه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی باید سالانه ۱۵ درصد به سقف تسهیلات مسکن روستایی افزوده شود، از این رو با توجه به این که در سال های ۹۰ و ۹۱ مبلغ تسهیلات افزایش نیافته است از این رو پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی این تسهیلات اوایل اردیبهشت امسال به شورای عالی مسکن ارسال شد.

وی با اشاره به پیگیری های فراوان برای تصویب این پیشنهاد، اظهار کرد: با توجه به این که قیمت مصالح ساختمانی افزایش یافته، تسهیلات کنونی ۱۲.۵ میلیون تومانی پوشش سابق را ندارد و این مسئله باعث شده تا مردم تمایل چندانی به استفاده از آن را نداشته باشند. بنابراین رقم تسهیلات حداقل باید ۳.۵ میلیون تومان افزایش یابد تا حدود ۸۰ درصد از هزینه نوسازی مسکن روستایی پوشش دهد.

مهدیان با یادآوری این که قرار بود هفته آخر تیرماه امسال پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی تسهیلات مسکن روستایی در شورای عالی مسکن بررسی شود، گفت: متاسفانه این جلسه برگزار نشد و بررسی این پیشنهاد به هفته دوم مردادماه موکول شد که در نهایت نیز این جلسه برگزار نشد تا پرونده افزایش تسهیلات مسکن روستایی به دولت یازدهم برود.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب در پاسخ به این پرسش که آیا طولانی شدن بررسی افزایش تسهیلات مسکن روستایی روند بازسازی را مختل نمی کند، گفت: هنوز ۵۰ درصد از تسهیلات سال ۹۱ باقیمانده است، ضمن آنکه ما معمولا پیشنهاد افزایش تسهیلات را نیمه دوم به شورای عالی مسکن می بریم.

مهدیان ادامه داد: به طور جدی پیگیر تصویب این پیشنهاد هستیم و نامه های متعددی در این رابطه به شورای عالی مسکن ارسال شده است، امیدواریم در شش ماه دوم سال مصوبه افزایش تسهیلات را بگیریم تا از سال آینده تسهیلات ۱۶ میلیون تومانی برای نوسازی مسکن به روستائیان پرداخت شود.

وی پیش تر به تسنیم گفته بود: سهمیه سال ۹۱ حدود ۲۵۵ هزار و ۴۰۰ واحد بود که در حال حاضر هم در حال عقد قرارداد پرداخت تسهیلات آنها هستیم. در مجموع از سال ۸۴ تا سال ۹۱ برای یک میلیون و ۸۸۷ هزار واحد اعتبار تامین شده است که مبلغ آن ۱۶۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات