با حکم مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

در حکمی از سوی مهندس یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، دکتر حسین نجاری باحفظ سمت به عنوان مدیرعامل ساپکو منصوب شد.

به گزارش ایکوپرس، مهندس هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل ساپکو، تحریم های یکی دوسال اخیر را بسیار مهم و دشوار خوانداما تنها ۴۰ درصد مشکلات اخیر صنعت خودرو را ناشی از تحریم ها دانست و تاکید کرد: منشا ۶۰ درصد مشکلات بایددر جاهای دیگر جست و جو شود.

وی با اشاره به حساسیت زنجیره تامین اظهار داشت: برای همکاری مشترک سازه گستر و ساپکو برنامه هایی پیش بینی شده و این همکاری می تواند به صنعت خودروی کشور کمک کند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در این مراسم از مسوولان و مدیران ایران خودرو و ساپکو خواست به گونه ای عمل کنند که تولیدبه روزهای اوج خودبازگردد.

دکتر حسین نجاری مدیر عامل جدید ساپکو نیز درجلسه معارفه خود، دو سال اخیر ساپکو را از نظر فراز و نشیب ها و دشواری ها برابر شش سال دانست و گفت: ساپکو در بیست و یکمین سال تاسیس خود قرار دارد و در این مدت رشد کرده و از پتانسیل های خوبی برخوردار است که باید از آن استفاده شود.

وی با تاکید بر لزوم کار تیمی و هم دلی برای هدایت زنجیره تامین ایران خودرو و حل مشکلات آن، اظهار داشت: وضعیت ساپکو و زنجیره تامین ایران خودرو نباید در اثر نوسان ها و تنش های بیرونی بر هم بریزد بلکه باید به گونه ای باشد که هر کس از بیرون نگاه می کند، آرامش و ثبات را درآن ببیند.

عادل پیرمحمدی نیز که از شهریور ۹۰ در سمت مدیر عاملی ساپکو فعالیت کرده، در جلسه تودیع خود، دو سال اخیر را دوران بسیار سختی برای ساپکو توصیف کرد و افزود: در این مدت رانا به تولید رسید و قالب های آن در داخل کشور بدون هزینه ساخته شد.

وی خودکفایی ۲۰۶ را از جمله مهم ترین رویدادهای زنجیره تامین ایران خودرو در این دو سال دانست و گفت: ۴۰ درصد ۲۰۶ به صورت سی کی دی از پژو تامین می شد و در حال حاضر روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ دستگاه از این محصول به صورت داخلی سازی شده تولید می شود.

شایان ذکر است، نجاری متولد ۱۳۳۳ دارای مدرک دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه بیرمنگام است. وی از سال ۱۳۶۱ به مدت دو سال در شرکت ایران وانت کار کرده و از سال ۶۳فعالیت خود را در ایران خودرو آغاز کرده است. در این مدت دکتر نجاری در سمت های مدیر طرح و برنامه، مدیر مرکز برنامه ریزی و نظارت پروژه ها، معاون سیستم جامع تولید و قائم مقام مدیرعامل در تولیددر ایران خودرو فعالیت کرده است.

در سوابق کاری دکترنجاری، عضویت غیرموظف در هیات مدیره شرکت های ساپکو، ایساکو، مهرکام پارس، محورسازان ایران خودرو، ایران خودرو خراسان، ایران خودرو فارس و سنیران اتو به چشم می خورد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات