نماینده تهران در مجلس با هشدار به دولت برای پرهیز از تصمیمات متفرق و متضاد، گفت: دلخوش کردن صرف به مذاکرات و منفعل شدن در حوزه اقتصادی، هزینه های زیادی به اقتصاد ملّی وارد می کند.

به گزارش افکارنیوز ، الیاس نادران نماینده تهران در مجلس در تذکری آئین نامه ای در جلسه علنی امروز، اظهار داشت: بعد از استقرار دولت جدید، انتظار می رفت دولت به کار کارشناسی اعتنا کند و تعامل خود را با مجلس عملی نماید.

وی با هشدار در خصوص دو دغدغه جدی در حوزه اقتصادی تصریح کرد: اول تصمیمات متفرق و بعضاً متضاد که به کشور آسیب می زند و لازم است یک فرماندهی واحد در ستاد اقتصادی دولت مشخص شود و دوم نسبت به نگاه تجاری است که از مسئولان اجرایی اقتصادی شنیده می شود و رگه های آن در نطق تلویزیونی آقای رئیس جمهور هم وجود داشت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه، سخن گفتن از افزایش نرخ سود بانکی، برداشت از درآمد نفتی برای پرداخت یارانه ها، غیرمنضبط کردن بازار ارز و حاکمیت سیاست های متمایل به تجارت در مقابل تولید را نگران کننده دانست.

نادران افزود: متأسفانه علیرغم درخواست نمایندگان دولت، هنوز مصوبه ای که رئیس جمهور در نطق تلویزیونی خود در حمایت از تولید مطرح کرد، دریافت نکردیم ولی در حدی که آقای روحانی گفت، هشدار می دهم که برداشتن وثیقه بانکی در ال سی های خارجی یا ترخیص کالا بدون تسویه حساب و وثیقه سپاری از گمرک، شاید امروز یک شیرینی ای را در کام عده ای از تجار ایجاد کند ولی خسارات جبران ناپذیر بلندمدتی را در اقتصاد کشور به وجود می آورد که بانک ها را ورشکسته تر و درآمدهای گمرکی را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه حتماً در این زمینه نیازمند مصوبه مجلس هستیم، گفت: اقتصاد ما یک اقتصاد دو پایه است؛ نه باید عدالت را فدای پیشرفت کرد و نه پیشرفت را فدای عدالت.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در یک شرایط تحریمی قرار داریم و چاره کار در استقرار نظام اقتصاد مقاومتی و لازمه چنین اقتصادی باورمندی دولتمردان و چاره اندیشی مدبّرانه است.

نادران تصریح کرد: دلخوش کردن صرف به مذاکرات و منفعل شدن در حوزه اقتصادی و غفلت از ایجاد امنیت معیشتی در مردم و رونق تولید واقعی، سرابی است که خدای ناکرده طولانی شدن آن و عملیات ایضایی دشمن سرسخت ما از جمله آمریکای جهانخوار، هزینه های زیادی را به اقتصاد ما وارد می کند.

وی تأکید کرد: خام خیالان مرعوب بدانند که به فضل الهی و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و ملت قهرمان ایران، دیگر جام زهری در کار نخواهد بود.

نماینده تهران در مجلس در بخش پایانی سخنانش با اشاره به رأی الهه راستگو عضو شورای شهر تهران به محمدباقر قالیباف برای شهرداری پایتخت، گفت: از خانم راستگو که منصفانه در موضوع شهردار تهران عمل کرد و از هجمه های ناجوانمردانه سیاسی نترسید، تشکر می کنم.

نادران ابراز امیدواری کرد سایر اصلاح طلبان عضو شورای شهر تهران هم فارع از جناح بندی های سیاسی، به عمران شهر تهران کمک کنند و از تکرار تجربه شورای اول شهر تهران بپرهیزند و اجازه دهند قالیباف بهتر از گذشته به شهروندان تهرانی خدمت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات