معاون اول رئیس جمهور گفت: نباید مایوس باشیم، چرا که دولت در تلاش است تولید را راه اندازی و برای مشکل تورم راهکار پیدا کند اما اگر توقعات و انتظارات بیش از حد بالا رود، هر دستاوردی که حاصل شود نیز مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور رییس جمهور پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در مراسم تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این روزها یادآور عظمت ملت ایران و روحیه استقامت و ایثار شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

وی با تاکید بر اینکه دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم برنامه جدی دارد، گفت: در حال حاضر با تورم، کسری بودجه و افت تولید در کشور مواجه هستیم اما با اطمینان اعلام می کنم که دولت برای همه این بخشها راهکارهای مناسبی را اندیشیده است که یکی پس از دیگری به آنها خواهد پرداخت.

معاون اول رئیس جمهور با تقدیر از حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، خاطرنشان کرد: ایشان در دوره ای طولانی، خدمات ارزشمندی را در این بنیاد به انجام رساندند.

جهانگیری همچنین با قدردانی از مهندس زریبافان رییس سابق بنیاد شهید، اظهار امیدواری کرد: حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران که از شخصیت های انقلابی و مورد وثوق مقام معظم رهبری است بتواند در مسئولیت جدید خود و در راه خدمت به خانواده های شهدا و ایثارگران موفق باشد.

وی افزود: اطمینان دارم با حمایت دولت و رهبر معظم انقلاب از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، شاهد دوران جدیدی از کار و تلاش در این بنیاد خواهیم بود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگ تحمیلی در شرایطی آغاز شد که قدرت های بزرگ در یک نقطه تفاهم داشتند و آن به زانودرآوردن نظام نوپای جمهوری اسلامی و ملت سرفراز ایران بود.

جهانگیری اضافه کرد: ملت ایران دفاع جانانه ای را در این هشت سال از خود نشان داد و با اتکا به نیروی لایزال الهی و فرهنگ شهادت، زرین ترین برگ را در طول تاریخ ایران از خود برجای گذاشت و شهدای گرانقدری را در نهایت اخلاص تقدیم انقلاب کرد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس این درس را به جهانیان داد که ملت ایران با تهدید، فشار و جنگ تسلیم نمی شود، تصریح کرد: جهانیان باید بدانند که باید با زبان تکریم، تعامل و گفت وگو با ملت ایران سخن بگویند و اگر با چنین روشی پیش بیایند می توانند با ملت ایران به توافق برسند.

وی ادامه داد: فرهنگ ملت ایران مبتنی بر گفتگو، استدلال، منطق و تعامل با دنیاست و امروز نیز رییس جمهوری اسلامی ایران از موضعی کامل مقتدرانه و با استدلال و منطق فضای جدیدی را به روی دنیا باز کرده که اگر غرب به دنبال راه حل منطقی باشد می تواند از این فرصت استفاده کند.

جهانگیری با بیان اینکه امروز تقریباً همه دنیا منتظر سخنان روحانی در سازمان ملل هستند، اظهار امیدواری کرد که سفر رئیس جمهور به نیویورک با عزت و افتخار و همراه با دستاوردهای بزرگ برای ملت ایران به پایان برسد.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه خوش بینی مفرط و بیان سخنانی که منجر به توقعات و انتظارات بیش از حد در جامعه شود درست نیست، خاطر نشان کرد: باید توجه داشته باشیم که برخی سخنان موجب بالارفتن توقعات و انتظارات مردم شده و باعث می شود که مردم بر اساس این سخنان برنامه های اقتصادی خود را تنظیم کنند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: البته نباید مایوس باشیم، چرا که دولت در تلاش است تولید را راه اندازی و برای مشکل تورم راهکار پیدا کند اما اگر توقعات و انتظارات بیش از حد بالا رود، هر دستاوردی که حاصل شود نیز مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

معاون اول رئیس جمهور در پایان سخنان خود از حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری و حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی برای حضور در این مراسم تقدیر و قدردانی کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات