رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است ظرفیت ایران به گونه ای است که با اصلاح سیاست خارجی و تسهیل مقررات اداری می توان هر سرمایه گذاری را به سوی خود جذب کرد.

به گزارش افکارنیوز ، آیت الله هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار اعضای هیئت مدیره شرکت مادرتخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (نیدکو) ، با اشاره به اهمیت حضور مدیران موفق در بخش خصوصی اظهار داشت: تجربه ارزشمند آنان باعث رونق بخش خصوصی و تقویت بنیه های اقتصادی کشور می شود.

وی با یادآوری مباحث مربوط به سیاست های اصل ۴۴ به هنگام اصلاح آن، یادآور شد: دو بحث واگذاری ها و اجرای پروژه های جدید توسط بخش خصوصی مطرح بود که اگر درست اجرا می شد، شاهد کم رونقی اقتصاد در کشور و تعطیلی پی در پی واحدهای تولیدی نبودیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سرمایه در کشور هست، به علاقه ایرانیان و سرمایه گذاران خارجی برای کار در ایران اشاره و اضافه کرد: اگر با اصلاح سیاست خارجی، پرهیز از شاخص های افراطی و تسهیل مقررات اداری راه را باز کنیم، ظرفیت های ایران، هر سرمایه گذاری را به سوی خود جذب می کند.

هاشمی رفسنجانی، همکاری بخش های مختلف خصوصی در یک منطقه برای کارهای مختلف اقتصادی را برنامه ریزی درست برای جلوگیری از هزینه های مضاعف دانست.

وی بر همین اساس هیئت مدیره شرکت «نیدکو» ، متذکر شد: تمرکز شما در کرمان و همکاری زنجیره ای شرکت ها، الگویی برای اقتصاد است که نیازهای هر یک از واحدها، در واحدهای مجاور تأمین می شود.

در آغاز این دیدار قاسمی رئیس هیئت مدیره، پورمند مدیر عامل، پالیزدار قائم مقام، آقای اشرف مشاور برنامه ریزی و آقای اکرام جعفری مشاور توسعه مدیریت نیدکو و همچنین سبحانی مدیر عامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان، ضمن ارائه گزارش های جداگانه از فعالیت ها، به بیان برنامه های آینده شرکت تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه پرداختند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات