وزیر امور داخلی اسرائیل:

«گلعاد اردان» وزیر امور داخلی اسرائیل و یکی از اعضای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی می گوید احساس وی نسبت به اثرگذاری ادبیات رئیس جمهور جدید ایران فراتر از نگرانی است و این مواضع، اسرائیل را در تقابل با ایران منزوی کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، وزیر ارشد کابینه اسرائیل می گوید ادبیات رئیس جمهور جدید ایران و اثرگذاری سخنرانی های وی در مجامع عمومی وی را به شدت نگران کرده است.

«گلعاد اردان» وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنرانی روز گذشته «حسن روحانی» در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: من از نگرانی گذشته ام، این موضوع مرا پریشان کرده است. ادبیات روحانی در حال اثرگذاری است.

تایمز اسرائیل سخنرانی رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل را «آشتی جویانه» خوانده و نوشته است این سخنرانی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر را مجبور کرد تا ساعت ۱ نیمه شب به وقت اسرائیل، بیانیه ای صادر کند و اظهارات روحانی را «ریاکارانه» بخواند.

اردان می گوید اکنون نوبت نتانیاهو است که در سخنرانی اش در سازمان ملل، نظر دنیا را به «حقایق» نهفته در پشت اظهارات روحانی و تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته ای جلب کند. وی که با رادیو اسرائیل صحبت می کرد، گفت: سانتریفیوژها الان تندتر می چرخند. تازه مسئله پلوتونیوم هم هست.

وی در این مصاحبه اذعان کرد اسرائیل در تقابل با ایران منزوی شده است. وی ابراز امیدواری کرده است که سفر نتانیاهو به آمریکا و جلسه اش با «باراک اوباما» بتواند تاثیرگذار باشد.

این وزیر عضو کابینه امنیتی اسرائیل و هم حزبی نتانیاهو ضمن ادعای اینکه ادبیات جدید ایران ناشی از اعمال تحریم ها بوده، اعتراف کرد که این تحریم ها هیچ تاثیری بر برنامه هسته ای ایران نداشته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات