مجری پروژه IPTV از حمایت بخش خصوصی برای ساخت Setup box و موفقیت در این امر خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، نادر صابری وند مشاور مدیرعامل مخابرات ایران، با اشاره به اینکه پروژه IPTV با همکاری شرکت مخابرات و سازمان صدا و سیما آغاز به کار کرد، اظهار کرد: در این پروژه مخابرات عهده دار بحث شبکه و سازمان صدا و سیما مسوول تولید محتوا است.

وی ادامه داد: در خصوص آماده سازی، شبکه شرکت مخابرات ایران آمادگی واگذاری IPTV را دارد اما سازمان صدا و سیما در خصوص تهیه Setup box با مشکل مواجه بود با این حال این پروژه در مرحله پایلوت و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ مشترک دارد که عمده این مشترکان در شهر تهران هستند.

او در پاسخ به این پرسش که چرا شرکت مخابرات برای حل مساله Setup box وارد عمل نشد، گفت: مساله فقط نبود Setup box نبود ما در بحث Head end هم به سازمان صدا و سیما وابسته بودیم و آنها مسوول تهیه محتوا و بحث رگولاتوری هستند. در خصوص Setup box نیز امکان استفاده از هر سیستمی وجود نداشت که این موضوع به پیچیدگی بحث اضافه می کرد.

مجری پروژه IPTV شرکت مخابرات ایران ابراز کرد: در یک سال اخیر با بخش های خصوصی دیگر مذاکره کردیم و با حمایت از بخش خصوصی موفق به ساخت این دستگاه در داخل کشور شدیم و دستگاه Setup box ایرانی در حال حاضر در نمایشگاه تلکام وجود دارد و در اختیار علاقه مندان قرار داده می شود.

صابری وند خاطر نشان کرد: ما تاکید داریم که دستگاه در قالب یک پکیچ در اختیار مصرف کننده قرار گیرد تا پرداخت هزینه برای مشترکان آسان تر و مقرون به صرفه باشد.

او ادامه داد: تمام کسانی که علاقه مند به استفاده از IPTV هستند می توانند به شرط داشتن ADSL بقیه مراحل را تنها با دادن درخواست به عهده شرکت مخابرات قرار دهند و مراحل توسط شرکت کامل خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از IPTV به هیچ عنوان از سرعت اینترنت و بسته حجمی اینترنت مشترکان کم نخواهد کرد و اصلا تداخلی با اینترنت ندارد تنها با اینترنت در یک مسیر بوده و با همان یک زوج سیم کار می کند و به لحاظ فنی به طور کامل از اینترنت مجزاست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات