مدیر عامل همراه اول از اعلام قیمت سیم کارت های همراه اول در آینده نزدیک، بازگرداندن اضافه دریافت تعرفه آوای انتظار به مشترکان و بی نتیجه ماندن مذاکرات با وزارت ارتباطات برای تعرفه همراه اول خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، وحید صدوقی امروز در یک نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: پس از یکسان شدن نرخ مکالمات همراه اول ۶۰ میلیون مشترک موبایل و ۲۷ میلیون مشترک تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران می توانند با یک نرخ با ۸۷ میلیون نفر تماس برقرار کنند.

مدیرعامل همراه اول گفت: اپراتور سراسری وایمکس مبین نت و همراه اول طی کار مشترکی قرار است سرویس وای ۵ را با نام وایمو عرضه کنند.

وی گفت: با این سرویس مشترکان همراه اول که از جی پی آر اس استفاده می کنند می توانند روی گوشی هایشان در ۵۰۰ نقطه از شهر تهران که سرویس وایمو برقرار شده از اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.

صدوقی یادآور شد: افزایش نقاط سرویس وایمو در فضاهای شهری در سراسر کشور در دستور کار است که فعلاً این سرویس در شهر تهران برقرار شده است.

* توسعه سرویس پرداخت موبایل همراه اول


مدیرعامل همراه اول همچنین از توافق جدید جیرینگ همراه اول (سرویس مالی همراه اول) با مجموعه های شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت توسن خبر داد و گفت: با امضاء این قرارداد سرویس های مالی و پرداخت موبایل جدیدی در سطح وسیع به مشترکان عرضه خواهد شد.

* پیشنهاد صرف نظر کردن از شکایت دیتا در ازای مجوز نسل سوم مورد موافقت دولت قرار نگرفت


صدوقی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه گفت: از سال گذشته درخواست ارائه نسل سوم را رگولاتوری (تنظیم مقررات) ارائه کرده ایم. میزان سرمایه گذاری مشخص شده و از سال قبل آماده سرمایه گذاری در تکنولوژی ۳G هستیم.

مدیرعامل همراه اول گفت: براساس این برنامه هم اکنون بخش اعظم شبکه همراه اول را نوسازی کرده ایم اما برای خرید BTS (سایت) منتظر دریافت فرکانس از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هستیم.

وی تأکید کرد: از زمان دریافت فرکانس نسل سوم، حدود ۶ ماه تا یک سال خرید تجهیزات، سفارش و نصب آنها زمان می برد. در نتیجه مجبور هستیم که تا شهریور ۹۳ که دوره انتصاب رایتل (اپراتور سوم تلفن همراه) به اتمام می رسد برای دریافت فرکانس منتظر بمانیم.

مدیرعامل همراه اول گفت: بنابر این با توجه به اینکه در عمل شروع ارائه خدمات نسل سوم ۶ ماه تا یک سال زمان می برد، انحصار نسل سه در کشور تا یک سال پس از پایان انحصار رایتل نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

صدوقی تأکید کرد: پروانه شرکت مخابرات ایران در تاریخ ۲۹ تیر ۸۷ ابلاغ شده است براساس این پروانه همراه نمی توانست تا دو سال سرویس بالاتر ارائه کند.

وی ادامه داد: البته در پروانه ممنوعیت ارائه سرویس نسل سه تا دو سال ذکر شده و در مورد ممنوعیت ارائه نسل چهارم صحبتی نشده است.

مدیرعامل همراه اول گفت: از زمان ابلاغ پروانه تا کنون ۷ سال می گذرد. به این معنا که ممنوعیتی که تا سال ۸۹ باید لحاظ می شد، عملا تا سال ۹۳ ادامه پیدا کرده است.

وی یادآور شد: عقب ماندگی کشور در زمینه نسل سوم تلفن همراه در حالی است که در زمان ورود نسل دوم به کشور ایران بیست و پنجمین کشور در جهان بود که نسل دو تلفن همراه را ارائه کرد. اما اگر همین الان نسل سه ارائه شود، ایران صدور هشتاد و پنجمین کشور است که نسل سه را ارائه می کند و بر هیچ جای دنیا ۷ سال اپراتور را محروم نمی کنند تا بازار رقبای دیگر حفظ شود.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود همراه می شود به دلیل عدم پرداخت برخی بدهی ها به سازمان تنظیم مقررات از دریافت مجوز نسل سوم محروم شده گفت: در زمان دولت قبلی نیز ما حاضر بودیم شکایت خود را در مورد پرداخت حق السهمه دولت از دیتا پس بگیریم، تا مجوز نسل سوم به ما ارائه کنند.

صدوقی گفت: این پیشنهاد در دولت قبلی نیز مورد پذیرش قرار نگرفت و هم اکنون نیز بر این پیشنهاد تأکید داریم.

* تعرفه مؤثر همراه اول ۵۳۷ ریال است/ اعلام تعرفه توسط وزارت ارتباطات هنوز در ابهام است


صدوقی در بخشی دیگر از سخنان خود تعیین تکلیف تعرفه همراه اول اظهار داشت: یک سال و نیم پیش به دلیل کمبود شماره به دولت درخواست یکسان کردن شبکه همراه اول را ارائه کردیم. پس از یکسال و نیم انتظار سرانجام در هجدهم فروردین ۹۲ نرخ یکسان ابلاغ شد. و از ۱۵ مرداد ۹۲ نرخ جدید اجرایی شد.

مدیرعامل همراه اول گفت: در گذشته شبکه همراه اول PC Bacse بود. برای اجرای تعرفه یکسان سیستم صورتحساب گیر را اصلاح کردیم تا آماده شدن شبکه چهار ماه زمان برد.

وی ادامه داد: اما ۱۱ روز پس از اجرا با رویکارآمدن وزیر جدید نامه ای مبنی بر خودداری در اجرای طرح یکسان سازی از رگولاتوری به همراه اول ابلاغ شد.

سپس در ۲۷ شهریور ۹۲ مجددا توقف اجرا اعلام شد.

مدیرعامل همراه اول ادامه داد: پس از اعلام توقف اجرا با پیگیری های انجام شده در تاریخ دوم مهرماه ۹۲ نامه ای از معاونت صدور پروانه رگولاتوری دریافت کردیم مبنی بر اینکه مصوبه جلسه ۱۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات لغو شده است و همراه اول باید طرح قبلی را اجرا کند. به این معنا که همراه اول باید تعرفه های PC Bacse را به جای تعرفه یکسان اعمال کند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار تصریح کرد: با دستور اخیر رگولاتوری اکنون جواب ۱۶.۵ میلیون مشترک همراه اول را چه بدهیم. اکنون شبکه یکسان و جابه جایی بین شهری از شبکه همراه اول حذف شده با این وضعیت چگونه به طرح قبلی برگردیم.

وی گفت: همچنین پیشنهادی به رگولاتوری ارائه کردیم مبنی بر اینکه تا زمان تصمیم گیری در خصوص تعرفه های همراه اول قبوض را علی الحساب با نرخ ۵۹۹ ریال برای هر دقیقه محاسبه کنیم که این پیشنهاد نیز مورد موافقت رگولاتوری قرار نگرفت و اکنون وزارت ارتباطات اعلام کرده که همراه اول قصد گران فروشی دارد.

وی تصریح کرد: بنابر اعلام رگولاتوری تعرفه مؤثر همراه اول با قیمت های سال ۸۲ هر دقیقه ۵۳۷ ریال است. بنابر این تعرفه جدید نمی تواند از این مبلغ کمتر باشد.

صدوقی با اشاره به یکی از مشکلات همراه اول که با پادرمیانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حل شد گفت: اخیراً در موضوع حج اعلام کردیم که با یکی از اپراتور های عربستانی مشکل داریم و سال گذشته نیز در ارتباطاتی که از طریق این اپراتور برقرار می شد، مشکلاتی در ارتباطات حجاج ایرانی ایجاد شده بود.

وی گفت: در این زمینه وزارت ارتباطات وارد عمل شد و در مدت زمان کمتر از۱۰ روز مشکل را با اپراتور عربستانی حل کرد. ما امیدواریم که همچنان که در این مشکل وزارت ارتباطات به کمک همراه اول آمده بود، در جریان یکسان سازی نرخ های همراه اول نیز کمک ما باشد.

* مابه التفاوت ۲۰۰ تومانی آوای انتظار در صورتحساب مشترکان منصوب می شود


صدوقی در پاسخ به سؤالی در خصوص موضوع اضافه دریافت همراه اول در سرویس آوای انتظار گفت: سال قبل رگولاتوری تعرفه سرویس آوای انتظار را از ۵۰۰ تومان به ۳۰۰ تومان کاهش داد.

صدوقی ادامه داد: در صحبتی که با رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان داشتم. وی گفت که این سازمان نرخ پایه خدمات را اعلام می کند و برای مثال در مورد تعرفه بلیت اتوبوس لوکس بین شهری اظهار نظری نمی کند.

وی گفت: بنابر این سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده عملاً در موضوع فروش ۵۰۰ تومانی آوای انتظار وارد نشده است اما همراه اول پس از ابلاغ رگولاتوری تعرفه را به ۳۰۰ تومان کاهش داد و برای بازپرداخت مابه التفاوت تعرفه۶۰۰ و ۵۰۰ تومانی مقرر شده که کسانی که در طول یک سال گذشته از آوای انتظار همراه اول استفاده کرده اند این مبلغ را بستانکار شوند و بتوانند در یک سال آینده استفاده کنند.

* قیمت سیم کارت دائمی همراه اول با ودیعه و رومینگ به زودی اعلام می شود


صدوقی در بخش دیگر از سخنان خود در خصوص قیمت فروش دیتاهای دائمی همراه اول گفت: در طول سالهای گذشته مبلغ ودیعه سیم کارت از ۲۲۹ هزار تومان به ۲۲۶ هزار، ۱۵۰ و ۱۳۰ کاهش یافته و در آخرین نظر نیز رگولاتوری ودیعه را به ۳۳ هزار تومان کاهش داده است.

مدیرعامل همراه اول گفت: به زودی اعلام می کنیم که تعرفه سیم کارت دائمی همراه اول با ودیعه، بدون ودیعه، با رومینگ و بدون رومینگ چقدر خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات