نرخ دلار در نخستین روز هفته جاری با افت قیمت همراه شد و هم اکنون دلار در صرافی ها با نرخ ۲۹۸۰ تومان فروخته و ۲۹۰۰ تومان خریداری می شود.

به گزارش افکارنیوز ، امروز (شنبه ۶ مهرماه) قیمت دلار در بازار فردوسی نسبت به آخرین روز هفته گذشته با کاهش قیمت شدید همراه شده است؛ صرافان صبح خود را با کاهش قیمت دلار و تغییر نرخ خرید و فروش این ارز در تابلوهای خود آغاز کردند.

هم اکنون فی خرید دلار توسط دلال ها و صرافی های خیابان فردوسی ۲۹۰۰ تومان و فی فروش این ارز توسط همین افراد ۲۹۸۰ تومان است؛ پیش بینی فعالان بازار و کارشناسان این است که روند نزولی قیمت دلار تا پایان امروز تشدید شود و دلار آزاد به نرخ مبادله ای نزدیک شود.

البته کاهش قیمت دلار در حالی در بازار آزاد بعد از اتمام سفر رئیس جمهور به نیویورک و مذاکرات وی با غرب تشدید شده که چند روز قبل ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی صراحتاً اعلام کرده کاهش نرخ دلار دلیل منطقی ندارد و نباید این نرخ بیشتر از این کاهش پیدا کند. رئیس کل البته این را هم گفت که نرخ فعلی (حدود ۳۰۰۰ تومان) کف بازار است.

اکبر کمیجانی معاون اقتصادی بانک مرکزی هم البته در گفت وگویی که با خبرنگار تسنیم داشت رسماً اعلام کرد بانک مرکزی با کاهش یا افزایش شدید قیمت دلار در بازار آزاد مقابله می کند.

یورو با قیمت ۳۹۵۰ تومان در بازار آزاد خریداری و ۴۱۰۰ تومان فروخته می شود، همچنین درهم امارات متحده عربی نیز هم اکنون با نرخ ۸۰۰-۸۱۰ تومان خرید و فروش می شود.

صراف های فردوسی می گویند: هم اکنون بازار خلوت است و خریدار و فروشنده برای دلار خیلی کمتر از روزهای قبل وجود دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات