صندوق بین المللی پول با اعلام اینکه نرخ رشد اقتصادی ایران در سال آینده به ۱.۱ درصد می رسد، از اعزام هیاتی اقتصادی به ایران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از الجزیره نت، سخنگوی صندوق بین المللی پول گفت: «کریستین لاگارد» رئیس صندوق بین المللی پول با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در خصوص سیاست های اقتصادی و راه های گسترش روابط با صندوق بین المللی پول گفت وگو کردند.

سخنگوی صندوق بین المللی پول افزود: این دیدار در حاشیه نشست سازمان ملل در نیویورک صورت گرفت. هیات ایرانی درباره گسترش روابط با اقتصاد جهانی در این نشست صحبت کردند و اقتصاد را از اولویت های دولت ایران برشمردند و بر افزایش روابط با صندوق بین المللی پول تاکید کردند.

وی یادآور شد: صندوق بین المللی پول در حال بررسی برای اعزام گروهی به ایران است، تا برای بازگشت هیات اقتصادی ایران برای شرکت در جلسات آینده صندوق بین المللی پول و بانک جهانی که در واشنگتن برگزار می شود، از آنها دعوت کنند. آخرین هیئت صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۱۱ به ایران آمدند.

این گروه اعزامی به ایران، با دقت تاثیر تحریم های غرب علیه اقتصاد ایران را بررسی می کند. این تحریم های در بخش ارتباط های تجاری باعث شد تا بانک جهانی در سال ۲۰۱۱ به شکل فزاینده ای از ایران فاصله بگیرد.

کارشناسان معتقدند که صادرات نفتی ایران (به دلیل تحریم ها) به نصف کاهش یافته است.

صندوق بین المللی پول در ماه آوریل برآورد کرد، اقتصاد ایران بعد از کاهش ۱.۹درصدی رشد اقتصاد در آخر سال گذشته، امسال قدری بهتر شده و این نرخ کاهشی به ۱.۳ درصد می رسد.

صندوق بین المللی پول همچنین معتقد است؛ انتظار می رود رشد اقتصادی ایران در سال آینده تا ۱.۱ درصد برسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات