عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان افزایش قیمت بنزین بدون اجرای فاز دوم هدفمندی وجود دارد، گفت: دولت باید نظر خود را در مورد افزایش قیمت بنزین به مجلس اعلام کند.

به گزارش افکارنیوز ، سیدسعید زمانیان اظهار داشت: در بحث هدفمندی یارانه ها این موضوع که در برخی از حامل های انرژی افزایش نرخ داشته باشیم دیده شده بود و همانطور که در فاز اول هدفمندی تعرفه مصرف حامل های انرژی افزایش پیدا کرد، در صورت لزوم حتی بدون اجرای فاز دوم نیز می توان افزایش تعرفه مصرف را اجرایی کرد.

وی افزود: این مسئله در قانون بودجه ۹۲ آورده شده و طبق این قانون تا سقف ۴۳ درصد می توان قیمت بنزین را افزایش داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم تصریح کرد: بحث هایی که هم اکنون در رشد مصرف بنزین کشور وجود دارد و هزینه هایی که برای تولید این فرآورده نفتی صرف می شود، نشان دهنده لزوم افزایش نرخ مصرف آن است، ضمن آنکه می توان با افزایش نرخ مصرف بنزین، بسیاری از ردیف های کمبود بودجه را جبران کرده و از سرمایه بدست آمده در تکمیل پروژه های عمرانی اولویت دار استفاده کرد.

زمانیان با تأکید براینکه افزایش قیمت بنزین بهترین راهکار قانونی برای جبران کمبود بودجه است، گفت: در این خصوص دولت باید نظرش را به مجلس اعلام کند و مجلس این آمادگی را دارد که نظرات دولت را بررسی کرده و در این زمینه با دولت همکاری و همفکری کند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بررسی افزایش قیمت بنزین در مجلس مطمئنا با درنظرگرفتن صرف و صلاح مردم و با توجه به این مسئله که فشار مالی مضاعفی به مردم تحمیل نشود صورت خواهد گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات