جنتی:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در خصوص وضعیت یارانه مطبوعات نیز تصریح کرد: باید ضوابط جدیدی برای یارانه مطبوعات تنظیم کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، وزیر ارشاد با بیان اینکه از نظر ما کار خانه سینما تمام شده است، گفت: قطعا به کمیسیون فرهنگی خواهم رفت و توضیحات لازم را خواهم داد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت خانه سینما و اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس از وی خواستار توضیح در این باره شده است، گفت: از نظر ما مسئله خانه سینما تمام شده است اما قطعا به کمیسیون فرهنگی خواهیم رفت و توضیحات خود را خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوال پیرامون تغییر در ضوابط صدور خبرگزاری ها نیز اظهار داشت: باید بین سایت های خبری و خبرگزاری ها تفکیک قائل شویم چرا که سایت های خبری با داشتن حداقل نیرو و حتی یک یا دو نفر می توانند فعالیت های خود را داشته باشند، اما خبرگزاری ها وضعیت متفاوتی دارند و قطعا نیاز به نیروی متخصص و مشخص زیادی نسبت به سایت های خبری دارند و انشاءالله به سمتی خواهیم رفت که در صدور مجوز برای خبرگزاری ها دقت بیشتری داشته باشیم.

وی همچنین در خصوص وضعیت دانشکده خبر و برنامه های وزارت ارشاد برای این دانشکده نیز اظهار داشت: دانشکده خبر باید به سمتی حرکت کند که هم بتواند در دوره های کاردانی و کارشناسی و هم کسانی که در حوزه خبرگزاری ها فعالیت می کنند را آموزش لازم بدهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در خصوص وضعیت یارانه مطبوعات نیز تصریح کرد: باید ضوابط جدیدی برای یارانه مطبوعات تنظیم کنیم.

وی افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که رسانه هایی که از نظر کیفی تولیدات و تیراژ بیشتر و بهتری دارند نیز از یارانه بیشتری برخوردار باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات