رییس اتاق تهران با بیان این که اقتصاد نباید به هیچ وجه دستوری باشد گفت: نمی توان اقتصاد را با امریه کنترل کرد، همچنین برای نرخ ارز نیز قیمت باید براساس عرضه و تقاضا مشخص شود.

به گزارش افکارنیوز ، یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نشست هیات نمایندگان این اتاق با تاکید بر ثبات نرخ ارز در کشور گفت: واقعیت امر ثبات نرخ ارز است و همه معتقد به ثبات آن در بازار هستیم.

وی ادامه داد: برای صادرکننده و واردکننده ثبات نرخ ارز در یک رنج ثابت از همه چیز مهتر است، وگرنه تمرکز بر روی این نکته که بالا و پایین شدن قیمت ارز به نفع چه کسی است برای ما فایده ای ندارد.

به گفته وی، آنچه که برای دولت و تیم اقتصادی مشخص است رعایت واقعیت اقتصادی است و حرف های سیف برای جلوگیری از ایجاد انتظار روانی در جهت کاهش و افزایش قیمت ارز بوده است و وی قصد ایجاد شوک روانی در بازار را نداشته است.

آل اسحاق با تاکید بر این که از مسوولان و تیم اقتصادی دولت انتظار داریم که به توافقاتی بین دولت وبخش خصوصی شده است عمل کند بیان کرد: رقابتی شدن اقتصاد را می پذیریم و آن را قبول داریم. ضرورت های حوزه مدیریت را نیز پذیرفته ایم اما ورود مسوولین به حوزه قیمت گذاری در شان آن ها نیست.

رییس اتاق تهران در پایان با اشاره به سفر خود به کشور عمان تصریح کرد: در این سفر به تشکیل شورای اقتصادی ایران و عمان و شرکت سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور تاکید شده تا با ایجاد این شرکت سرمایه گذاری ایران بتواند در مناقصات اقتصادی عمان شرکت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات