یک فعال صنعت خودرو گفت: راهکار جلب رضایت مصرف کنندگان، نه واردات و تولید خودروهای چینی بلکه مشارکت با خودروسازان معتبر جهانی است.

به گزارش افکارنیوز ، این فعال صنعت خودرو اظهار کرد: صنعت خودروی ایران در سال های اخیر به دلیل نداشتن ارتباط با خودروسازان معتبر جهانی و عدم انتقال تکنولوژی ضربات زیادی خورده است.

وی با بیان اینکه واردات خودروهای با کیفیت و تولید خودروهای بی کیفیت چینی نیز کمکی به رشد صنعت خودرو نکرده است، خاطرنشان کرد: قیمت خودروهای با کیفیت وارداتی به حدی بالا است که عملا منحصر به قشر مرفه جامعه بوده و انگیزه ای برای خودروسازان برای رقابت با این خودروها ایجاد نکرده است.

این فعال صنعت خودرو ادامه داد: از آن سو نیز تولید خودروهای چینی که ظاهر به نسبت مناسب اما کیفیت پایین دارند اگرچه موجب ایجاد تنوع در خودروهای تولیدی شده اما عملا دستاوردی برای مصرف کنندگان و خودروسازان نداشته است.

وی افزود: بنابراین راهکار ترقی صنعت خودروی ایران همکاری و تولید مشترک با خودروسازان معتبر جهانی است که با تشکیل دولت جدید زمینه های آن نیز در حال فراهم شدن است.

این فعال صنعت خودرو با بیان این که وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز چندان با تولید خودروهای چینی در ایران موافق نیست، خاطرنشان کرد: آقای نعمت زاده علاقه مند به مشارکت خودروسازان داخلی با شرکت های معتبر خودروسازی برای تولید مشترک و انتقال تکنولوژی است.

وی تصریح کرد: وزیر معتقد است که انتقادات مردم از قیمت و کیفیت خودروهای داخلی از طریق همکاری و تولید مشترک با خودروسازان معتبر جهانی برطرف خواهد شد.

این فعال صنعت خودرو ادامه داد: با توجه به علاقه مندی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت به مشارکت با خودروسازان معتبر جهانی و انتقال تکنولوژی می توان امیدوار بود که عقب ماندگی صنعت خودروی ایران جبران شود.

به گفته وی، در دولت پیشین تمرکز بیش از حد بر تولید خودروی ملی موجب شد که خودروسازان از همکاری با خودروسازان رده یک جهانی و انتقال تکنولوژی غافل شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات