با تعطیلی دولت فدرال آمریکا و افزایش عرضه در بازار طلا، قیمت این فلز گرانبها به کانال ۱۲۰۰ دلاری سقوط کرد و به ۱۲۹۱ دلار در هر اونس در معاملات روز چهارشنبه رسید.

به گزارش افکارنیوز ، وقوع اولین تعطیلی دولت فدرال آمریکا در ۱۷ سال اخیر موجب شد که سرمایه گذاران پول خود را از بازار طلا خارج کنند و نگرانی از افزایش خروج سرمایه از این بازار در روزهای آینده، قیمت طلا را به پایین ترین قیمت در دو ماه گذشته رساند.

قیمت طلا که امسال، عمدتا به دلیل نگرانی ها در مورد تعدیل سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو آمریکا، حدود ۲۳ درصد کاهش داشته است، در معاملات روز سه شنبه ۳۳ دلار کاهش یافت و به ۱۲۸۵ دلار در هر اونس رسید.

در معاملات روز چهارشنبه ۶ دلار از این افت قیمت جبران شد و در حال حاضر هر اونس طلا در برابر ۱۲۹۱ دلار معامله می شود. بر این اساس قیمت طلا از روز گذشته تاکنون در واکنش به تعطیلی دولت آمریکا ۲۷ دلار در هر اونس کاهش داشته است.

دومینیک اشنایدر، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «اگر دولت آمریکا تعطیل شود و مردم شروع به ذخیره پولشان کنند، چرا باید این وضعیت نباید موجب افزایش قیمت طلا شود؟ » وی افزود: «شما نمی خواهید طلا بخرید، زیرا کاهش بعدی قیمت ممکن است تاثیری منفی بر اقتصاد و قدرت خرید بگذارد. »
یک تاجر طلا در هنگ کنگ گفت: «تعداد زیادی از مردم به دلیل افزایش فروش طلا سر خود را می خارانند. این یک وضعیت غافلگیرکننده است، زیرا هیچ کس انتظار آن را نداشت. »

وی در ادامه گفت: «شما باید به این روند فزاینده فروش طلا عکس العمل نشان بدهید و من فکر می کنم که این روند تشدید خواهد شد. »

پس از آنکه کنگره نتوانست در مورد بودجه سالیانه دولت به توافق برسد، بخش هایی از دولت آمریکا از روز سه شنبه تعطیل شد. اوباما جمهوری خواهان را به گروگان گرفتن دولت برای کارشکنی در امضای قانون بهداشت و درمان توسط وی متهم کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات