وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: بانک مرکزی باید بر اساس شناور مدیریت شده ارز و میزان عرضه و تقاضای بازار نرخ ارز را کنترل کند.

به گزارش افکارنیوز ، مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان خصوصی سازی بعد از ظهر امروز در محل سالن کنفرانس وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در این مراسم معاونان وزارت اقتصاد از جمله علی اصغر یوسف نژاد معاون حقوقی، بهروز علیشیری رئیس سازمان سرمایه گذاری های خارجی و صادق گلمکانی و جمعی از مسئولان سازمان خصوصی سازی حضور داشتند.

در پایان این مراسم وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سؤالات آنها پاسخ داد.

طیب نیا در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه تعیین کف و سقف نرخ ارز در بازار تعیین می شود و یا رئیس بانک مرکزی آن را اعلام می کند، گفت: نرخ ارز باید بر مبنای شناور مدیریت شده و بر مبنای میزان عرضه و تقاضا تعیین شود.

وی ادامه داد: بانک مرکزی وظیفه دارد تا در صورت افزایش و یا کاهش غیرمنطقی ارز وارد شده و نرخ آن را کنترل کند و این اقدام باید از طریق نظام شناور مدیریت شده ارز و خرید و فروش آن در بازار انجام شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سؤال دیگری درباره جلسه مشترک دولت و مجلس تصریح کرد: این اولین جلسه بین هیئت دولت و مجلس بود و در این جلسه همدلی خوبی میان یکدیگر برقرار شده است.

طیب نیا افزود: رئیس جمهور در این جلسه درباره سفر به نیویورک گزارش هایی را اعلام کرد و مورد تحسین مجلس قرار گرفت و از اقدامات و تلاش های وی قدردانی شد.

وی با بیان اینکه دولت در حوزه رونق تولید، آرامش ارزی و برقراری آرامش معیشتی گزارشاتی را به مجلس ارائه کرد و گفت: در این میان فضای بسیار خوبی میان مجلس و دولت ایجاد شده است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره تعیین نرخ سود سپرده های بانکی گفت: فعلا چنین چیزی در دستور کار نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات