عضو کمیسیون انرژی گفت: بابک زنجانی به کارگروه تحقیق و تفحص از خروج ۲.۸ میلیارد دلار فرآورده نفتی از کشورقول داد مبلغ بلوکه شده در بانکهای خارجی از محل فروش نفت را به کشور بر گرداند و اموالش را به عنوان ضمانت این کار در اختیار وزارت نفت قرار دهد.

به گزارش افکارنیوز ، سید حسین دهدشتی با اشاره به کارگروه کمیته ویژه بررسی بدهی دو میلیارد دلاری بابک زنجانی به وزارت نفت، افزود: جلسات جداگانه ای برای بررسی خروج ۲.۸ میلیارد دلار از فراورده های نفتی از کشور با شرکت نیکو و مسئولین دیوان محاسبات و بانک مسکن برگزار کرد اما تناقضاتی در توضیحات آنها وجود داشت از این رو از بابک زنجانی برای ارایه توضیحات به کمیسیون انرژی مجلس دعوت شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توضیحات ارایه شده از سوی بابک زنجانی برخی ابهامات رفع شد اما برخی ابهامات هنوز وجود دارد که مسئولین امنیتی باید پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه هرچند مسئولین اطلاعاتی کشور در جلسه دیروز کمیسیون حضور نداشتند افزود: این پرونده را از سوی کارشناسان وزارت اطلاعات پی گیری خواهیم کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بابک زنجانی مدعی بود که پول نفت فروش رفته را واریز کرده اما به دلیل تحریم در بانکهای خارجی بلوکه شده است وی در جلسه دیروز کارگروه قول داد تا مشکل را حل کرده و اعلام کرد تا بازگشت پول به کشور املاکش را به عنوان ضمانت در اختیار وزارت نفت قرار دهد.

نماینده مردم آبادان درمجلس با بیان اینکه باید این که ارزش دارایی های بابک زنجانی به میزان ۲میلیارد دلار باید محرز شود، گفت: بر اساس اعلام وزارت نفت مبلغ دلارهای نفتی وصول نشده ۲ میلیارد دلار است و ۸۰۰ میلیون دلار مابقی هم فراورده هایی بوده که فروش نرفته و به کشور بازگردانده شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات