معاون برنامه‏ ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از پرداخت کامل مطالبات چایکاران تا پایان هفته‏ آینده خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر محمدباقر نوبخت در حاشیه‏ نشست بررسی مسائل و مشکلات چای که با حضور وزیر جهاد کشاورزی، استاندار گیلان و جمعی از نمایندگان شهرستانهای چای‏خیز شامگاه گذشته در معاونت برنامه‏ ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد، گفت: با تخصیص کامل ۶۰ میلیارد تومان یارانه خرید برگ سبز چای تا هفته‏ آینده باقیمانده مطالبات چایکاران پرداخت می‏ شود.

وی با بیان اینکه فقط حدود نیمی از این یارانه تاکنون پرداخت شده است گفت: برای حل مشکلات چای که از موضوعات اساسی کشاورزی کشور و شمال ایران محسوب می‏ شود معاونت برنامه‏ ریزی و نظارت راهبردی با برگزاری این نشست این مبلغ را اختصاص داد.

معاون برنامه‏ ریزی و نظارت و راهبردی رئیس جمهور از استاندار نیز خواست بر پرداخت مطالبات چایکاران نظارت کند.

سخنگوی دولت با اشاره به ابلاغ‏ های سیاست‏های اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب در زمینه‏ موضوع امنیت غذایی و تأمین مایحتاج مردم در داخل کشور گفت: دولت تدبیر و امید در راستای سیاست های امنیت غذایی و رفع مشکلات تولید تلاش دارد تا هر گونه اقدام بایسته را انجام داده و در ماه گذشته ۳۵ مصوبه در این زمینه داشته است.

نوبخت حل مسائل و مشکلات چای را نیز در راستای این سیاست‏ها عنوان کرد و گفت: به منظور حل مسائل و معضلات دیرپایه‏ی صنعت چای کارگروهی با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، معاونت برنامه‏ریزی و نظارت راهبردی، استانداری، سازمان چای، نمایندگان شهرهای چای‏خیز بصورت مستمر برگزار می‏ شود.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد با تشکیل این کارگروه مشکلات چایکاران حل شود.

وی با قدردانی از معاون برنامه‏ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: مطالبات چایکاران همواره با تأخیر پرداخت می‏شود که مقرر شد با کمک و مساعی جدی نوبخت این مساله حل شود.

کیهان هاشم‏ نیا استاندار گیلان نیز در این نشست گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون ۸۴ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای به ارزش ۷۷۰ میلیارد ریال برداشت ‏شد.

وی افزود: ۶۰ هزار خانوار چایکار تاکنون ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این مطالبات را دریافت کردند.

در این نشست همچنین نمایندگان لاهیجان، سیاهکل، شفت، فومن، رودسر، املش، رشت و لنگرود خواستار پرداخت به موقع مطالبات چایکاران شدند.

برداشت برگ سبز چای از ۳۲ هزار هکتار باغات چای گیلان و مازندران تا اوایل آبان ادامه دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات