دبیرکمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با افکارنیوز؛

در جلساتی که با تیم اقتصادی دولت داشتیم آن ها با این طرح موافق بودند و به نظر من نیز این کار صحیحی است.

گروه اقتصادی - دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس نهم در مورد طرح حذف دهک های بالای جامعه از پرداخت نقدی یارانه ها، گفت: از ابتدا عده ای مخالف پرداخت یارانه نقدی به این قشر از جامعه بودند و این بحث از ابتدا وجود داشته است.

به گزارش افکار نیوز ؛ ابراهیم نکو اظهار داشت: در هیچ کشوری به همه اقشار جامعه پول نقدی پرداخت نمی شود چون در آن صورت نتیجه موثر از هدفمندی یارانه ها حاصل نمی شود و پرداخت این حجم بالای پول نقد آثار مخربی در کشور به جا خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم از ابتدا به دنبال حذف این دهک از پرداخت نقدی بود، تاکید کرد: در زمان رقابت های انتخاباتی هیچ کدام از کاندیدا ها به صراحت از قطع یارانه ای نقدی صحبت نکردند و این قابل درک است چون در این صورت ممکن بود بخشی از آرای خود را از دست بدهند، ولی بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم در جلساتی که با تیم اقتصادی دولت داشتیم آنان بر این موضوع تاکید داشتند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: این به معنای محروم کردن این قشر جامعه از برخی امکانات نیست بلکه باید دهک های بالای جامعه را به این موضوع آگاه کرد که در صورت پرداخت صحیح یارانه ها و در نتیجه بهبود شرایط اقتصادی آن ها می توانند از این شرایط بیشتر منتفع شوند.

نکو تصریح کرد: با مدیریت پرداخت یارانه ها می توان شرایط اقتصادی را بهبود بخشید و از تورم و گرانی کاست که این به نفع دهک های بالای جامعه نیز است و شاید با پرداخت مدیریت شده تر به اقشار ضعیف جامعه بتوان به آن ها در گذران امور زندگی کمک کرد.

وی در مورد نظر دولت در این باره، عنوان کرد: در جلساتی که با تیم اقتصادی دولت داشتیم آن ها با این طرح موافق بودند و به نظر من نیز این کار صحیحی است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با تاکید بر اینکه برای اعمال صحیح این طرح باید تحقیق شود، گفت: ممکن است در بین دهک های بالای جامعه نیازمندانی هم وجود داشته باشند که باید دقیق بررسی شود.

وی ادامه داد: باید افرادی که به این پول نیاز ندارند از دریافت آن خودداری کنند چون این گونه تزریق نقدینگی بی هدف کشور را با تورم بیشتری مواجه خواهد کرد و قدرت خرید مردم را کاهش خواهد داد و این به نفع هیچ کدام از اقشار جامعه نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات