خط مشترکان سیم کارتهای همراه اول در صورتی که بیش از میزان ودیعه خود مکالمه داشته باشند، به صورت یک طرفه می شود که این موضوع در موارد مختلف برای زائران بیت الله الحرام مشکلاتی ایجاد کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، در ایام حج ممکن است حجاجی که کاربر اپراتور اول ارتباطی هستند به دلیل آنکه هزینه های رومینگ برای آنها محسوب می شود پس از مدتی بیش از حد ودیعه خود مکالمه کرده و خط آنها به حالت یکطرفه شود.

علی حمیدی - مدیر کل امور مشترکین همراه اول - در توضیح این مطلب به ایسنا گفت: در زمان خرید سیم کارتهای همراه اول مبلغی به عنوان تضمین از کاربر دریافت می شود که کاربر مجاز است تا ۸۰ درصد آن مبلغ مکالمه کند اما پس از گذشت از این مرز خط فرد امکان شماره گیری را از دست داده و تنها قادر به پاسخگویی به تماسهای دریافتی خواهد بود.

حمیدی در ارتباط با مبلغ تضمین کاربران همراه اول اظهار کرد: معمولا این تضامین از ۱۳۰ هزار تومان شروع شده و تا حدود ۲۹۲ هزار تومان هم پیش می روند و بدین ترتیب کاربران می توانند از ۸۰ درصد ۱۳۰ هزار تومان تا ۸۰ درصد ۲۹۲ هزار تومان براساس میزان تضمینی که پرداخت کرده اند با خط خود صحبت کنند.

وی همچنین اظهار کرد: در زمان حج زائران خانه خدا می توانند با محاسبه میزان تضمین، حساب خود را مدیریت کنند تا هنگام زیارت با مشکل قطعی یا یک طرفه شدن سیم کارت مواجه نشوند.

مدیر کل امور مشترکین همراه اول درعین حال گفت: البته شاید استفاده از سیم کارتهای اعتباری به دلیل آنکه می توان آن ها را شارژ کرد، کمی از این منظر آسان تر باشد اما در هر صورت برای ارائه خدمات به مشترکین همراه اول نماینده این شرکت در عربستان حضور داشته و زائران می توانند به راحتی مشکلات خود را از طریق نماینده شرکت ارتباطات سیار که در سازمان حج و اوقاف حضور دارد، پیگیری کرده و یا این که به شیوه اینترنتی قبض های میان دوره خود را پرداخت کنند. علاوه بر این خانواده های حجاج هم می توانند در ایران از طریق تماس با ۹۹۹۰ امور مربوط به وصل مجدد سیم کارت زائران را پیگیری کنند.

حمیدی در ادامه اظهار کرد: البته کاربران می توانند پیش از سفر به عربستان با شناسه پرداختی که برای آخرین قبض آن ها صادر شده یک بار دیگر مبلغ آن قبض را پرداخت کنند تا موجودی حساب آن ها افزایش پیدا کند و این مبلغ نیز به تضمین آنها افزوده شود.

این مدیر همراه اول در بخش دیگری از صحبت های خود به بحث گم شدن سیم کارت حجاج اشاره کرد و با توجه به این که در صورت گم شدن ممکن است بر اثر سوء استفاده، مبلغ قبض های حجاج بسیار بالا برود، اظهار کرد: لازم است که افراد بلافاصله پس از مفقود شدن سیم کارتشان موضوع را اعلام کنند و با مراجعه به همکاران ما در سازمان حج و اوقاف سیم کارت خود را سوزانده و سیم کارت جدیدی با همان شماره دریافت کنند.

وی درباره هزینه این بخش از خدمات همراه اول هم گفت: هزینه های این خدمات دقیقا مانند مراکز داخل کشور محاسبه خواهد شد و ارائه خدمات بلافاصله صورت گرفته و هیچ وقفه ای در استفاده کاربر از سیم کارتش به وجود نخواهد آمد.

وی همچنین اظهار کرد: پیشنهاد ما این است که اگر حجاج در ایام حج در رابطه با سیم کارتهای خود دچار مشکلی شدند سریعا به نماینده ما مراجعه کرده و مشورت های لازم را دریافت کنند.

حمیدی همچنین خاطرنشان کرد: تا زمانی که زائران با تلفن همراه خود صحبت نکرده باشند هیچگونه هزینه ای متوجه آنها نخواهد بود و خاموش و روشن کردن سیم کارت هزینه ای برای مشترک نداشته و تنها در صورت مکالمه هزینه دریافت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بنا بر اظهارنظرهای مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت، براساس ترافیک سنجی صورت گرفته در ایام حج سال گذشته نزدیک به ۷۰ درصد ارتباطات برقرار شده از طریق شبکه همراه اول، کمتر از ۲۰ درصد از شرکت مخابرات ثابت و ۱۳ درصد مربوط به ایرانسل بوده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات