وزیر نیرو در دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در صنعت برق و به ویژه در شبکه تولید انرژی الکتریکی، طرح های اجرا شده برای مهار منابع آب را موفقیت آمیز ارزیابی کرد.

به گزارش افکانیوز ، حمید چیت چیان وزیر نیرو و تعدادی از مدیران صنعت آب و برق کشور با آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کردند.


در این نشست آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی بلندمدت برای تأمین آب بخش کشاورزی مناطقی که با کم آبی روبرو هستند، خواستار مدیریت منابع آب کشور شد.

حمید چیت چیان هم در این دیدار با ارائه گزارشی درباره آخرین وضعیت توسعه صنعت آب و برق ایران، تصریح کرد: هم اکنون بخشی از شبکه تولید برق کشور به بخش خصوصی واگذار شده است.

وزیر نیرو با اعلام اینکه در شرایط فعلی ظرفیت سازی هایی برای تولید برق از محل انرژی های تجدید پذیر همچون برق بادی و خورشیدی انجام شده است، اظهار داشت: مدیریت و مهار منابع آب در کشور را موفق ارزیابی کرد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه وزارت نیرو برنامه های کوتاه مدت و بلندمدتی برای مهار آب های سطحی در دست اجرا دارد، یادآور شد: پیش بینی می شود با اتمام پروژه ها، بخش قابل توجهی از مشکلات مرتفع خواهد شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات