ساختار جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی که قرار است به زودی احیا شود، توسط تیمی از کارشناسان به مدیریت محمود عسگری آزاد مامور ویژه دولت یازدهم در این باره تهیه شد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اخیرا در نشستی گفته است: احیای سازمان مدیریت و تغییر اساسی در نظام برنامه ریزی کشور که با پشتوانه سالها کار کارشناسی است، به زودی زودی و با ادغام دو معاونت نظارت راهبردی و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهور و با همکاری مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد.

در این میان، به موجب حکمی محمدباقر نوبخت سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، محمود عسکری آزاد به سمت جانشین وی در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور منصوب شده است.

براساس این حکم، با اختیار تام نوبخت، عسکری آزاد مامور احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی شده است.

در این راستا، ساختار اداری و تشکیلاتی جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی که قرار است به زودی احیا شود، توسط تیمی از کارشناسان به مدیریت محمود عسگری آزاد  مامور ویژه دولت یازدهم در این باره تهیه شده است.

در ساختار جدید، سازمان مدیریت همچون وزارتخانه ها و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صاحب قائم مقام (در امور برنامه و بودجه) می شود؛ پستی که تا پیش از انحلال این سازمان وجود نداشت.

برهمین اساس، احتمال قائم مقامی عسگری آزاد بر سازمان مدیریت قوت گرفته است.

معاونت توسعه اقتصادی و هماهنگی برنامه وبودجه، معاونت توسعه امور تولیدی و زیربنایی، معاونت توسعه امور اجتماعی و فرهنگی، معاونت اداری و مالی، معاونت امور مجلس وتوسعه استانی، معاونت طراحی ساختار و فناوری معاونت توسعه منابع انسانی؛ این معاونت ها در ساختار جدید سازمان مدیریت گنجانده شده است.

در همین حال، از فرهاد دژپسند به عنوان معاونت اقتصادی و برنامه و بودجه، مهدی رحمتی به عنوان معاون امور تولیدی و زیربنایی و احمد صمیمی به عنوان معاون اداری و مالی این سازمان یاد می شود.

سازمان ها و مراکزی چون سازمان نقشه برداری، مرکز ملی آمار ایران، سازمان ملی بهره وری ایران، موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی و مرکز آموزش مدیریت دولتی نیز در زیرمجموعه سازمان مدیریت قرار گرفته اند که تاکنون هم چنین بوده و تنها سازمان هدفمندی یارانه ها به آن اضافه شده است.

انحلال معاونت فنی سازمان مدیریت که پیش از این ماموریت امور پیمانکاران فنی، تهیه آمار و اطلاعات از پروژه های عمرانی ملی و استانی و رتبه بندی موسسات و پیمانکاران را بر عهده داشت، از نکات قابل توجه در ساختار جدید سازمان مدیریت خواهد بود.

این معاونت حتی در دولت های نهم و دهم منحل نشد اما انحلال آن در دوره جدید با ابهاماتی از سوی برخی کارشناسان باسابقه این سازمان مواجه شده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات