رییس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان این که وزیر اقتصاد به حذف بخشی از دهک های پردرآمد از بحث هدفمندی یارانه ها معتقد است، گفت: مجلس نیز در این راه دولت را همراهی می کند.

به گزارش افکارنیوز ، غلامرضا مصباحی مقدم در حاشیه ی مراسم ختم پدر رییس کل بانک مرکزی به خبرنگاران گفت: در دولت شاید دکتر طیب نیا نظر قطعی نسبت به هدفمندی یارانه ها ارائه کرده باشند که آن حذف بخشی از دهک های پردرآمد است. مجلس نیز با این مساله موافق است و ما از ابتدا نیز موافق پرداخت یارانه نقدی مساوی بین همه اقشار نبودیم.


وی اضافه کرد: یارانه نقدی از ابتدا قرار بود به عنوان یک کمک هزینه به اقشار آسیب پذیر تعلق گیرد ولی این مساله عملیاتی نشد در حال حاضر امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته دهک هایی که پرداخت نقدی به آنها چندان نیز برایشان تفاوتی نمی کند از این مبحث حذف شده و منابع حاصل از طرح هدفمندی یارانه ها به اقشار آسیب پذیر تعلق گیرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه درباره ی منابع مورد استفاده دولت در بحث هدفمندی یارانه ها نیز توضیح داد: تاکنون این منابع نسبت به دولت گذشته تفاوت خاصی نداشته و تا آنجایی که من مطلع هستم از محل درآمد حاصل از حامل های انرژی و ردیف های بودجه تامین می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات