با وجود تحریم های بین المللی و مشکلات برسرراه صادرات، گروه صنعتی ایران خودرو موفق به کسب استانداردسخت گیرانه کشور روسیه برای صادرات خانواده سمند به این کشور شد.

به گزارش ایکوپرس، عبدالعظیم سعدیان معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: براساس تفام نامه امضا شده و اخذ گواهینامه استانداردیورو ۴ از کشور روسیه، سالانه ۱۰ هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو به صورت مستقیم و ساخته شده به این کشور صادر می شود.

وی افزود: این گواهی نامه برای تمامی محصولات خانواده سمند شامل سمند ال ایکس، سمند اس ای و سورن ای ال ایکس با موتورتی یو۵ است که به مدت سه سال معتبر و تا ۵ سال نیز قابل تمدید می باشد.

سعدیان خاطر نشان ساخت: تیراژ ده هزار دستگاه برای شروع کار در نظر گرفته شده و در ادامه تعداد خودروهای صادر شده به بازار روسیه از سوی ایران خودرو افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در چند سال گذشته محصولات گروه صنعتی ایران خودرو به صورت قطعات منفصله به بلاروس می رفت و پس از مونتاژ در این کشور به روسیه صادرمی شد، اما با دریافت گواهی نامه استاندارد یورو ۴ روسیه، محصولات ایران خودرو به طور مستقیم راهی بازار روسیه می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات