رئیس هیات عامل ایمیدرو از اعلام خبرهای خوش در خصوص اجرای هفت طرح فولادی ظرف دو هفته آینده خبر داد و گفت: امروز جلسه ای با هیات عالی رتبه چینی در این رابطه برگزار می شود.

به گزارش افکارنیوز ، مسعود کرباسیان در حاشیه مراسم امضای قرارداد با شرکت ایتالیایی و شرکت آلمانی- ایرانی برای توسعه طرح های فولادی در جمع خبرنگاران گفت: این قرارداد مربوط به اجرای طرحی برای دستیابی به یک میلیون تن فولاد در سیرجان منعقد شده که قسمت احیای آن که فولاد اسفنجی تولید می کند، تاکنون پیشرفت ۸۰ درصدی داشته و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، این در حالی است که قسمت دوم اجرای این طرح که ادامه خط تولید فولاد است، با شرکت های ایتالیایی و ایرانی- آلمانی پیش خواهد رفت.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: بر این اساس، قراردادی میان شرکت فولاد سیرجان که سهامدارانش صندوق بازنشستگی مهر و گل گهر است، با شرکت ایتالیایی و شرکت ایرانی- آلمانی به امضا رسید.

وی تصریح کرد: قرار است تا سال ۹۴ این طرح به تولید برسد و نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ شغل جدید ایجاد کند.

به اعتقاد کرباسیان، توسعه کشور مبنا قرار دارد و اشتغال در سایه آن حاصل خواهد شد.

کرباسیان ادامه داد: مراحل نهایی گشایش اعتبار از طرح فولادی در حال انجام است و در هفته های آینده خبرهای خوشی در این زمینه اعلام خواهد شد.

به گفته رئیس هیات عامل ایمیدرو، قسمت احیای این طرح ها توسط شرکت های ایرانی صاحب تجربه پیاده سازی خواهد شد، چراکه خوشبختانه پیشرفت های زیادی در رابطه با تکنولوژی و ساخت از سوی ایران صورت گرفته است اما در برخی قسمت ها نیاز به حمایت شرکت های خارجی داریم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد: تا با سیاست های دولت حرکت های خوبی صورت گیرد و گلوگاه های تحریم برطرف شود.

کرباسیان از مذاکره امروز خود با هیات عالی رتبه چینی برای هفت طرح فولادی خبر داد و گفت: قرارداد، امروز در این رابطه نهایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: تمامی طرح های فولادی دو بار کلنگ زده شده اند و تاخیرها هزینه ها را بالا می برد.

کرباسیان در ادامه در خصوص واردات ماشین آلات معدنی نیز خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر برخی از ماشین آلاتی که مورد نیاز بخش معدن است، در کشور قابل تولید نیست و باید وارد شود، ضمن اینکه مذاکره با شرکت های ایرانی در هفته آینده برای ساخت برخی از این ماشین آلات انجام خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: برای واردات با وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات