دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت: در شرایطی که قیمت خرید هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری کنترل می شود هزینه های تولید این محصول همواره رو به افزایش و آزادسازی قیمت آن به ضرر تولید و تولیدکنندگان است.

به گزارش افکارنیوز ، سید فرزاد طلاکش اظهار کرد: در شرایط کنونی، مرغداران محصول خود را به صورت متوسط ۱۸۰۰ تومان کمتر از هزینه های تولید خود می فروشند چراکه هم قیمت نهاده های آن ها افزایش یافته و هم حمایتی برای افزایش روند صادرات نمی شود.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ با ارز مبادله ای حدود ۴۷۰۰ تومان است درحالی که مرغداران آن را به صورت میانگین کیلویی ۳۳۰۰ تومان می فروشند که در بازار مصرف تخم مرغ فله ای معمولی شانه ای ۸۰۰۰ تا ۹۵۰۰ تومان فروخته می شود.

به گفته دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برای هر شانه تخم مرغ می تواند بازار تولید و مصرف را متعادل تر نگه دارد اما در صورتی که شایعات شنیده شده مبنی بر نبود توانایی دولت برای تامین نهاده های مرغداران با ارز مبادله ای درست باشد بازار تولید و مصرف توان افزایش قیمت ها را نخواهد داشت.

طلاکش تاکید کرد: آزادسازی قیمت تخم مرغ در شرایطی که قیمت خرید آن کنترل می شود و هیچ نظارت و حمایتی از افزایش هزینه های تولید آن صورت نمی گیرد مسلما به ضرر تولیدکنندگان خواهد بود و تولید را از بین می برد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات