رئیس هئیت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور با اشاره به اینکه اصلاح قانون کار مهمترین دغدغه کارگران است در مورد افزایش حق مسکن ۱۰ هزار تومانی گفت: وزیر کار نامه ای به دولت نوشته و خواسته است تا سوابق مصوبه مربوط بررسی شود.

به گزارش افکارنیوز ، اولیا علی بیگی با بیان اینکه ماهیت قانون کار باید حمایت و صیانت از نیروی کار باشد افزود: قانون کار نیازمند اقدامات عملی در راستای ابهام زدایی است که به دلیل گسترش پوشش باید مورد توجه قرار گیرد.

علی بیگی با تاکید بر اینکه قانون کار نیازمند نگاه صنفی است بیان کرد: وزیر نیز در آن جلسه معتقد بودند که اصلاح قانون کار باید تامین کننده مطالبات شرکای اجتماعی باشد.

وی ادامه داد: بحث اصلاح قانون کار سالهاست مطرح است اما تا کنون محقق نشده. این موضوع یکی از درخواست های وزیر بود در جلسه با وزیر مطرح کردیم.

علی بیگی با تاکید بر اینکه از هر گونه اصلاحی در جهت بهبود فضای کسب و کار استقبال می کنیم افزود: متاسفانه اصلاح صورت گرفته در دولت دهم سیاسی بوده و حاوی منافع شرکای اجتماعی نبوده است، به دلیل یکجانبه گرایی در تدوین پیش نویس اصلاح قانون کار در دولت دهم منافع شرکای اجتماعی دیده نشده بود که نظر وزیر کار هم این بود یا خواسته های کارگران در مجلس پیگیری شود و یا اینکه لایحه به دولت بازگردد اما به صورت کلی کمک خواهد شد تا موارد مدنظر کارگران برطرف شود.

رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در پاسخ به اینکه تکلیف افزایش ۱۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران چه می شود؟ پاسخ داد: ربیعی اعلام کرد در رابطه به افزایش ۱۰ هزار تومانی حق مسکن نامه ای به دولت نوشته و در این نامه از دولت خواسته است تا سوابق مربوط به مصوبه افزایش ۱۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران بررسی شود که آیا اساسا چنین چیزی در دولت سابق بوده و یا خیر.

وی با بیان اینکه حق مسکن ده هزار تومانی کارگران دارای ابهامات بسیار است ظهار داشت: حتی دبیرخانه وزارتخانه هم اطلاعات دقیقی درباره اینکه آیا مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش ۱۰ هزار تومانی حق مسکن مصوبه دولت دارد یا خیر ندارد.

علی بیگی بیان کرد: وزیر کار گفت اگر مصوبه ای در دولت سابق برای حق مسکن کارگران بوده و سوابق آن پیدا شود، ابلاغ خواهد شد، در غیر این صورت آن را پیگیری خواهیم کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات