فناوری جدیدی که توسط محققان شرکت فورد توسعه یافته است، امکان پارک کردن خودرو بدون نیاز به حضور راننده پشت فرمان را فراهم می کند.

به گزارش افکارنیوز ، بسیاری از رانندگان پس از پارک کردن خودرو در فضاهای تنگ و باریک، به سختی قادر به باز کردن در و خارج شدن از خودرو هستند؛ این شرایط با عریض تر شدن خودروها دشوارتر نیز شده است.

عرض خودروها طی دو دهه گذشته ۱۶ درصد افزایش پیدا کرده اما بسیاری از پارکینگ های قدیمی فضای مناسبی برای پارک خودروهای بزرگ ندارند.

محققان شرکت فورد برای حل این مشکل فناوری جدیدی را توسعه داده اند که امکان پارک کردن در شرایطی که راننده خارج از خودرو قرار دارد را فراهم می کند.

نسل آینده فناوری پارک خودرو شامل انتخاب دنده و انجام حرکات جلو و عقب است که راننده می تواند بوسیله کنترل از را ه دور و خارج از خودرو این فرآیند را هدایت کند.

راننده با فشار دادن دکمه یی بر روی سوئیچ از خودرو خارج می شود و در این وضعیت خودرو با استفاده از فناوری حسگر حرکت ظرف مدت ۱۰ ثانیه در محل مورد نظر پارک می کند.

این فناوری در مرکز لومل (Lommel) شرکت فورد در بلژیک مورد آزمایش قرار گرفت و پیش بینی می شود که تا دو سال آینده بر روی مدل های نمایشگاهی نصب شود.


در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات