در حالی وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین تکلیف قیمت گذاری خودرو در هفته های آینده خبر داده که مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از طولانی شدن روند تصمیم گیری در این زمینه ناراضی هستند.

به گزارش افکارنیوز ، شورای رقابت اگرچه از اسفند ماه سال گذشته رسما وارد حوزه قیمت گذاری خودرو شد اما تاکنون قیمت بسیاری از خودروها تعیین نشده است.

در این میان برخی از خودروهای داخلی مانند تندر ۹۰ و ۲۰۶ همچنان فاقد قیمت بوده و از آن سو اصولا قیمتی برای خودروهای وارداتی تعیین نشده است. اتفاقی که موجب سوءاستفاده نمایندگی های رسمی خودروسازان خارجی از این وضعیت شده است.

در این زمینه احمد نعمت بخش - دبیر انجمن خودروسازان ایران - با انتقاد از طولانی شدن روند قیمت گذاری خودروهای داخلی می گوید: امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت هر چه زودتر تکلیف قیمت گذاری خودروها را تعیین کند.

وی با بیان این که عدم تعیین قیمت خودروهای داخلی موجب شد خودروسازان در حدود دو ماه نتوانند محصولاتشان را بفروشند، خاطرنشان کرد: در این میان اخیرا نیز خودروسازان در نامه ای به رییس شورای رقابت درخواست خود برای افزایش قیمت خودروها و احتساب تورم شش ماهه دوم سال جاری را ارائه کرده اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: طولانی شدن روند قیمت گذاری خودروهای داخلی بلاتکلیفی تولیدکنندگان را به دنبال داشته است. در این زمینه امیدواریم هر چه زودتر تکلیف قیمت گذاری این خودروها مشخص شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات