همزمان با افزایش حجم صادرات نفت ایران، مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت تاکید کرده است: برای فروش نفت هیچگونه تخفیفی به خارجی ها نمی دهیم و با رعایت سیاست های استاندارد قیمتی، نفت فروخته می شود.

به گزارش افکارنیوز ، حجم صادرات نفت ایران در ماه گذشته با افزایش همراه شده به طوری که آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده است: صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر (شهریور) ۱۸۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به یک میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

با این وجود این آزانس از کاهش ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت با وجود افزایش صادرات نفت خبر داده و یادآور شده است: تولید نفت ایران شهریور ماه سالجاری ۱۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل از آن کاهش داشته و به ۲.۵۸ میلیون بشکه در روز رسیده است.

همزمان با افزایش فروش طلای سیاه ایران به بازارهای جهانی، گزارش های رسمی از افزایش فروش نفت ایران به کره جنوبی و چین حکایت دارد.

در این بین در طول یک ماه گذشته تاکنون حجم صادرات نفت ایران به کره جنوبی با افزایشی حدود دو برابری به حدود ۱۴۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

چین هم متاثر از کره جنوبی، حجم واردات نفت از ایران را افزایش داده است به طوری که روند صادرات طلای سیاه به این کشور آسیایی با رشدی حدود ۲۴ درصدی به بیش از ۴۷۵ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

همزمان با افزایش حجم صادرات نفت ایران، مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت تاکید کرده است: برای فروش نفت هیچگونه تخفیفی به خارجی ها نمی دهیم و با رعایت سیاست های استاندارد قیمتی، نفت فروخته می شود.

محسن قمصری مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران امروز با بیان اینکه هم اکنون ایران با رعایت سیاست های استاندارد قیمتی خود، فروش نفت در بازار را ادامه می دهد، گفت: تاکنون در این زمینه تخفیفی به مشتریان خود نداده ایم.

این دیپلمات نفتی ایران با تاکید بر اینکه ایران برای فروش نفت خام الزامی بر تخفیف ندارد، تاکید کرد: زیرا هم اکنون خریداران کنونی نفت ما بر اساس قوانین بین المللی می توانند به راحتی و بدون دغدغه خرید داشته باشند.

این مقام مسئول، یادآور شد: قیمت نفت ایران به گونه ای است که به راحتی می تواند با تولید کنندگان نزدیک، رقابت تجاری داشته باشد، اما در صورتی که شرایط بین المللی عادی شود، برای کسب مجدد بازارهای سنتی خود اگر لزوم داشته باشد قطعا یکی از ابزارهای ایران برای این موضوع با توجه به شرایط روز" قیمت" است
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات