رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها به زودی تغییر کرده و به وزارت دفاع برای ادامه خدمت می رود.

به گزارش افکارنیوز ، یک مقام آگاه گفت: حمید عسگری رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها که به عنوان دومین رئیس این سازمان بوده است، قرار است، به زودی بنابر درخواست وزیر دفاع برای ادامه خدمت به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انتقال پیدا می کند.

هنوز معلوم نیست چه کسی جایگزین حمید عسگری در سازمان هدفمند سازی یارانه ها می شود، البته گفته می شود با توجه به اینکه سازمان هدفمندسازی یارانه ها از زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور منتقل شده قرار است، ابتدا تکلیف تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور روشن شود و بعد از آن رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها مشخص شود.

سازمان هدفمندسازی یارانه ها که از سال ۱۳۸۹ همزمان با پرداخت یارانه نقدی زیر نظر نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد، وظیفه هماهنگی بین بانک های عامل پرداخت یارانه، مرکز آمار ایران، سازمان ثبت احوال کشور و وزارت اقتصاد برای پرداخت یارانه نقدی را برعهده دارد و در این مدت هیچ گونه حاشیه ای نداشته و فقط در قالب صدور اطلاعیه زمان پرداخت یارانه عمل کرده است.

بر خلاف آنچه برخی گفته اند، سازمان هدفمندی یارانه ها هرگز جامعه را دچار التهاب نکرده و سعی در رعایت بهداشت روانی جامعه داشته است، زیرا مخاطبان دریافت یارانه به وسعت کل ایران و حدود ۷۴ میلیون نفر است و اگر قرار است رئیس سازمان تغییر کند، باید کسی در آن جایگاه قرار گیرد که با سخنان نسنجیده جامعه را دچار التهاب فکری نکند، بلکه وظیفه تصمیم گیری در مورد یارانه ها را به ستاد و کارگروه های تخصصی واگذار نماید.

البته دولت برای شناسایی دهک های پردرآمد جامعه کافی است، از طریق مبنا قرار دادن حساب یارانه ای افراد و اتصال سایر حساب های بانکی به این حساب به راحتی به درآمد افراد آگاهی پیدا کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات