سرویس ارسال پیامک خدمات برای مشتریان همراه بانک ملت به مرحله بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، واریز و برداشت انواع حواله های غیرحضوری، برداشت از دستگاه خودپرداز، خرید از طریق دستگاه کارتخوان و بانکداری اینترنتی و برگشت مبلغ تراکنش ناموفق به حساب، مواردی است که با راه اندازی این سرویس، از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی می شود.
بر اساس این گزارش، ارسال پیامک برای سایر خدمات بانک ملت نیز به زودی عملیاتی خواهد شد.

افتتاح باجه و نصب خودپردازهای جدید بانک ملت در اردبیل
به گزارش روابط عمومی بانک ملت، مدیریت شعب استان اردبیل با هدف ارائه خدمات ارزی به مسافران خارج از کشور، یک باجه ارزی در فرودگاه بین المللی اردبیل دایر کرد.
بانک ملت استان اردبیل همچنین با هدف افزایش سطح دسترسی مردم به خدمات نوین بانکی، یک دستگاه خودپرداز سالنی در فرودگاه اردبیل و دو دستگاه خودپرداز هم در شعبه سی متری و میدان بعثت این شهر نصب و راه اندازی کرد.

دستگیری باند جعل چک با هوشیاری کارکنان شعبه بانک ملت اردبیل
به گزارش روابط عمومی بانک ملت، اخیرا باند جاعل چک های اشخاص در استان اردبیل با جعل تعدادی از چک های مشتریان، به کلاهبرداری از شعب بانک های این استان و استان های همجوار اقدام کرده بودند که این موضوع مورد پیگیرد پلیس قرار گرفته بود.
بر اساس این گزارش، در هنگام مراجعه یکی از اعضای این باند جاعل به شعبه جام جم بانک ملت در اردبیل، کارکنان شعبه، این جاعل را شناسایی و با اطلاع رسانی به موقع به حراست منطقه و همکاری نیروی انتظامی، زمینه دستگیری و معرفی وی به مقامات قضایی را فراهم کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات